transfactor3665
Opublikowane 25 Lipiec, 2017

Kierowca przeładowanego pojazdu przekupił policjantów ciastkami – teraz odpowie za to przed sądem

paczka_ciastek

Kierowca przeładowanego samochodu oraz dwóch policjantów odpowiedzą za łapówkę w formie paczki ciastek. Brzmi to oczywiście jak żart, lecz cała historia jak najbardziej wydarzyła się naprawdę.

Jak podała Prokuratura Okręgowa w Koninie, sprawa dotyczy policjantów, którzy w kwietniu 2016 roku kilkukrotnie przyjęli łapówki. Mężczyźni w wieku 31 oraz 36 lata mieli brać od kierowców przede wszystkim pieniądze, choć w jednym z przypadku zadowolili się także paczką ciastek. Jej wartość wynosiła podobno 20 złotych, zaś wręczający ją kierowca został przyłapany na przeładowaniu pojazdu.

Obaj policjanci przyznali się do winy, zostali zawieszeni w swoich obowiązkach i czekają na wyrok. Co więcej, prokuratura dotarła także do kierowcy, który te nieszczęsne ciastka wręczył. Za przekupienie policjantów, 39-latkowi grozi teraz rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Ponadto może się on spodziewać 800-złotowej grzywny.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. pete379 napisał(a):

  Czyli co wręczył potem innemu patrolowi i wpadł, bo policjant miał uczulenie na gluten?
  Nie no trzeba być gigantem, prawko za kaczki, samochód za świnie, a do paki za ciastka…

  Nawiasem mówiąc idę wciągnąć jakieś ciacho do kawy, bo ta wiadomość narobiła mi apetytu 😉

 2. Marek napisał(a):

  Faktycznie musi być kryzys bo jak policja bierze łapówki formie ciastek to jest żle…! A poza tym przypomina mi się czasy kursów na Rosje kiedy za konserwe można byłó załątwić wszystko. Pozdrawiam

 3. kitty napisał(a):

  Swego czasu na Chyżnem kolejkę obskoczyłam za paczkę paluszków,którą sobie zażyczył slowak,ha ha ha.

  • pete379 napisał(a):

   Ja kiedyś w Czechach za paczkę krówek przeskoczylem 6 aut w kolejce, a na innym magazynie przehandlowalem 4 Warki i 2 Carlsbergi za karton białego Budweisera.

 4. 13*60 napisał(a):

  Pajac powinien zjeść “nadwagę” towaru i dalej mogli go puścić legalnie 🙂

  Smacznego !

 5. kitty napisał(a):

  Zastanawiające…daja i biorą,potem donoszą na siebie demokratycznie?Gorzej jak za komuny,kapuś kapusia kapusiem pogania.Ogólnie rzecz biorąc,zwykli konfidenci.

Odpowiedz