“Kierowca” na dopalaczach zrobił awanturę w hotelu, i to w pierwszy dzień pracy po rozpoczęciu pracy

kierowca_na_dopalaczach

“Kierowca” ciężarówki na dopalaczach to rzecz, której jeszcze nie miałem okazji poruszać. W ramach poszerzania horyzontów proponuję więc zapoznać się z poniższym komunikatem przygotowanym przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu:

Żagańscy policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który pod wpływem alkoholu i dopalaczy wszczął awanturę w hotelu. Mężczyzna był kierowcą ciężarówki i z załadowanym towarem przyjechał do Żagania.

5 stycznia tego roku, o godz. 10.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu otrzymał zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który awanturował się w jednym z hoteli. Na miejsce został skierowany policyjny patrol. Policjanci obezwładnili i zatrzymali mężczyznę, który był bardzo agresywny, nie stosował się do poleceń policjantów, zachowywał się irracjonalnie, stawiał czynny i bierny opór. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu i narkotyków. W czasie prowadzonych działań w tej sprawie policjanci ustalili, że ten sam mężczyzna wcześniej podjechał samochodem ciężarowym pod same drzwi żagańskiego hotelu i po chwili odjechał, po czym skierował się na pobliską stację paliw, tam się zatrzymując. Kierowca na stacji paliw kupił kilka piw, za które nie zapłacił. Na stacji zostawił kluczyki i samochód, po czym z powrotem poszedł do hotelu, gdzie wszczął awanturę. O zatrzymaniu kierowcy policjanci powiadomili jego pracodawcę. Ustalono, że 33-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu żagańskiego, dzień wcześniej zatrudnił się w firmie transportowej. Rano z załadowanym towarem (24 tony) wyruszył w trasę.

Wobec zatrzymanego kierowcy policjanci musieli użyć środków przymusu bezpośredniego. Do komendy Policji została wezwana karetka pogotowia. Po konsultacji z dyrektorem żagańskiego pogotowia ratunkowego, kierowca został karetką, w asyście policjanta, przewieziony do szpitala w Żarach. Kierowcy została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu i narkotyków w organizmie. Przy pobieraniu krwi agresywnego kierowcę musiało trzymać kilku policjantów. Zaparkowaną na stacji paliw ciężarówkę odebrali pracownicy firmy transportowej. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Po otrzymaniu pozytywnych wyników badań krwi, kierowca samochodu ciężarowe usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa – kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i pod wpływem środków odurzających.