Kierowca ciężarówki śmiertelnie trafiony w głowę przez zębatkę oderwaną od maszyny rolniczej

Piątkowy wypadek na drodze wojewódzkiej nr 645 okazał się tak samo tragiczny, jak i zaskakujący. Śmierć poniósł kierowca ciężarówki, który był jedynie świadkiem zderzenia dwóch pojazdów. Mężczyzna zginął będąc trafionym w głowę, przez zębatkę, która oderwała się od maszyny rolniczej.

Zdarzenie miało miejsce w okolicach wsi Popiołki, w piątek po godzinie 19. Drogą przejeżdżał tam akurat ciągnik rolniczy, przewożący za sobą rozrzutnik do obornika. Tymczasem na jego tył najechało Audi A4, uderzając w rozrzutnik z dużą prędkością.

Obornik rozsypał się na drogę, a od rozrzutnika oderwała się jedna z części. Był to element o kształcie zębatki, który o uderzenie dosłownie wystrzelił w kierunku przeciwnego pasa ruchu. Trafiła przy tym w nadjeżdżające Iveco Eurotech, mające rosyjskie tablice rejestracyjne.

Jak się okazało, zębatka przebiła przednią szybę i trafiła bezpośrednio w głowę kierowcy. Mężczyzna poniósł przy tym śmierć na miejscu, nie pozostawiając służbom żadnych szans na ratunek. Cały zestaw z naczepą wpadł też do rowu, przewracając się na prawy bok.

Oto zdjęcia opublikowane przez lokalnych strażaków z OSP Nowogród: