OFERTY PRACYKONTAKT
Opublikowane 9 Marzec, 2019

Kierowca ciężarówki przyznał się do kradzieży paliwa – 38-latek z Żor dobrowolnie podda się karze

38-letni kierowca ciężarówki został przyłapany przez pracodawcę na kradzieży paliwa. Sprawa zrobiła się na tyle poważna, że zajął się nią prokurator, a samemu kierowcy grozi nawet kara więzienia.

Komunikat KMP w Żorach:

Nawet do 5 lat więzienia grozi 38-latkowi z Żor, który okradał swojego pracodawcę. Mężczyzna był zatrudniony jako kierowca, gdy popadł w kłopoty finansowe zaczął kraść olej napędowy. Wczoraj usłyszał zarzuty i przyznał się do winy, złożył też wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

W dzień pokonywał międzynarodowe trasy, a nocą kradł paliwo z baku ciężarówki. 38-letni kierowca w ten sposób “dorabiał” do pensji, gdy popadł w kłopoty finansowe. Pech chciał, że przyuważyli go pracodawcy, wzięli na słowo, a potem zwolnili dyscyplinarnie i zawiadomili policję.

Mężczyzna łącznie okradł ich na 2,5 tysiąca złotych i przyznał się do winy. Potwierdził, że za pomocą rurki spuszczał z baku olej napędowy, a potem go odsprzedawał. Nieuczciwy pracownik wczoraj usłyszał zarzuty i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.