Kierowca ciężarówki okazał się przemytnikiem – w kabinie znaleziono narkotyki, broń palną i amunicję

cbsp_przemyt_w_ciezarowce_man_tgx_1Jak pokazuje poniższy komunikat oraz Centralnego Biura Śledczego Policji, zawód kierowcy ciężarówki może być bardzo atrakcyjny dla osoby specjalizującej się w przemycie. I choć osobiście nie zalecam traktowania tego jako inspiracji, to trzeba przyznać, że pan Paweł naprawdę ciekawie to sobie wykombinował.

50 kilogramów amfetaminy oraz 10 tysięcy tabletek extasy zabezpieczyli policjanci CBŚP wraz z funkcjonariuszami Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz policjantami KMP we Wrocławiu. Zatrzymany Paweł O. przemycał narkotyki w ciężarówce z wieprzowiną. Ponadto mężczyzna posiadał dwie jednostki broni palnej i amunicję.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z funkcjonariuszami Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 32-letniego Pawła O., który dopuścił się przemytu narkotyków.

W miejscowości Kąty Wrocławskie na parkingu dla pojazdów ciężarowych funkcjonariusze przeszukali pojazd którym poruszał się mężczyzna. W jego wnętrzu znajdowało się ukryte ponad 50 kilogramów amfetaminy oraz 10000 tabletek extasy. Ponadto mężczyzna posiadał dwie jednostki broni palnej i amunicję.

W ostatnich latach był to jeden z większych przemytów amfetaminy udaremniony przez funkcjonariuszy CBŚP.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy Paweł O. na początku 2015 roku opuścił zakład karny we Francji gdzie odsiadywał wyrok za przemyt 40 kilogramów marihuany.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty przemytu narkotyków oraz nielegalnego posiadania broni palnej, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 15 lat.

Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Warszawie.

Kilka zdjęć oraz na koniec film:

cbsp_przemyt_w_ciezarowce_man_tgx_3 cbsp_przemyt_w_ciezarowce_man_tgx_4 cbsp_przemyt_w_ciezarowce_man_tgx_5 cbsp_przemyt_w_ciezarowce_man_tgx_6 cbsp_przemyt_w_ciezarowce_man_tgx_7 cbsp_przemyt_w_ciezarowce_man_tgx_8 cbsp_przemyt_w_ciezarowce_man_tgx_9 cbsp_przemyt_w_ciezarowce_man_tgx_10