OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 31 Marzec, 2015

Kierowca ciężarówki na amfetaminie zatrzymany dzięki czujności pracownika punktu poboru opłat

SONY DSC

W tym przypadku zarówno kierowca, jak i sama ciężarówka nie do końca nadawały się do użytku, tworząc bardzo niebezpieczne połączenie. Zapraszam do lektury komunikatu wydanego przez Komendę Powiatową Policji w Nowym Tomyślu:

26 marca 2015 roku około godziny 10:00 rano oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że przy punkcie poboru opłat na autostradzie stoi ciągnik siodłowy Scania, którego kierowca nie ma pieniędzy na opłatę za przejazd i prawdopodobnie znajduje się pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol. Przybyli na miejsce funkcjonariusze wylegitymowali kierowcę.

Okazał się nim być 35-letni mieszkaniec Szamotuł. Jego zachowanie rzeczywiście odbiegało od przyjętych norm, co mogłoby wskazywać na jego nietrzeźwość. Policjanci zbadali go więc na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – wynik negatywny. Kierowca był trzeźwy.

Jednakże jego bełkotliwa mowa i nieskoordynowane ruchy w dalszym ciągu nie dawały stróżom prawa spokoju. Podjęli decyzję, aby wraz z kierowcą pojechać do szpitala w Nowym Tomyślu, gdzie zostanie przebadany na zawartość narkotyków w organizmie. Był to strzał w dziesiątkę. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się w chwili otrzymania wyników badań laboratoryjnych moczu. 35-letni kierowca znajdował się pod wpływem amfetaminy, za co zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

To jednak nie koniec wykroczeń. Szczegółowa kontrola ciągnika siodłowego wraz z naczepą wykazała szereg nieprawidłowości. Stan techniczny pojazdu poczynając od jego silnika, kończąc na oponach, a raczej ich braku, stwarzał realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego też policjanci zatrzymali kierowcy dowód rejestracyjny.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

SONY DSCSONY DSC

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. Ami napisał(a):

    No tak scania 4 + amfetamina to z 25tys. km miesiecznie jak nie wiecej. Jak jest po “fecie” to pewnie 90km/h z blatu nie schodzi bo chyba wszyscy wiedza jak to dziala.

  2. pete379 napisał(a):

    Kierowca z funkcją overboost i wbudowanym tempomatem 😉

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.