Kierowca ciężarówki chciał pomóc policjantom – znaleźli go i pojechali podziękować

W ramach porcji pozytywnych wiadomości, chciałbym Wam zaprezentować historię z Niderlandów. Do domu jednego z kierowców ciężarówek zapukała tam ostatnio policja, przekazując oficjalne podziękowania z kwiatami.

Kierowca imieniem Erwin pomógł policjantom 28 kwietnia, gdy radiowóz prowadził pościg za osobowym Volkswagenem. Kierujący ciężarówką zdał sobie sprawę z sytuacji, zajechał uciekającemu drogę i próbował go zatrzymać. Ostatecznie udało mu się go tylko spowolnić, lecz kawałek dalej auto i tak zostało zatrzymane, a jego kierowcę aresztowano.

Jak wówczas okazało, ucieczka przed drogową kontrolą była jednym z wielu przewinień. Prowadzący Volkswagena był pod wpływem narkotyków, przewoził przedmioty skradzione z terenu budowy, nie miał ważnego prawa jazdy, a jego samochód nie posiadał przeglądu. Dodatkowo mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć za próbę staranowania radiowozu w czasie pościgu.

Wracając natomiast do kierowcy ciężarówki – funkcjonariusze nie odnotowali jego numeru rejestracyjnego, gdyż w czasie pościgu po prostu nie było na to czasu. Niemniej bardzo chcieli mu podziękować i dlatego ogłosili poszukiwania na Facebooku. W tym sposób udało im się dotrzeć do Erwina, udać do jego domu z kwiatami i tam złożyć oficjalne podziękowania za pomoc na drodze. Życzyli mu też bezpiecznej pracy w transporcie i wykonali pamiątkowe zdjęcia. Oto jedno z nich: