Kenworth T700 i Peterbilt 587 z polskimi wywrotkami marki Wielton, jako pokazowa ciekawostka z Holandii

kenworth_peterbilt_wielton_3

Amerykańskie ciężarówki, stojące w parze z naczepami polskiej produkcji? Tak, oczy Was nie mylą – właśnie takie zestawy widoczne są powyższym zdjęciu, będącym jedną z fotografii opublikowanych przez holenderskiego dealera naczep marki Wielton.

Skąd to nietypowe połączenie? Firma Loven, bo to o niej tutaj mowa, podpięła po wywrotce do Kenwortha T700 oraz Peterbilta 587, aby w możliwie ciekawy sposób zaprezentować te polskie produkty lokalnym dziennikarzom. Jeśli natomiast chodzi o wybór tych konkretnych ciągników siodłowych, to można go łatwo wytłumaczyć – Loven jest również autoryzowanym przedstawicielem marki DAF, należącej do koncernu Paccar tak samo jak Peterbilt oraz Kenworth. W związku z tym Loven ma stosunkowo łatwy dostęp do amerykańskich konstrukcji i mógł sobie pozwolić na zorganizowanie dwóch amerykańskich rodzynków.

Pozostając w temacie, polecam tekst dotyczący innego holenderskiego dealera:

Kenworth będzie miał oficjalnego dealera w Holandii, który znalazł już pierwszego klienta na model T660

Więcej zdjęć polsko-amerykańskich zestawów znajdziecie poniżej:

kenworth_peterbilt_wielton_1 kenworth_peterbilt_wielton_2 kenworth_peterbilt_wielton_4 kenworth_peterbilt_wielton_5 kenworth_peterbilt_wielton_6 kenworth_peterbilt_wielton_7