Badanie każdego kierowcy przed rozładunkiem – specjalne zasady w Volkswagenie

W Polsce potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem. Dotyczy on mieszkańca Zielonej Góry, który prawdopodobnie zaraził się chorobą w czasie pobytu w Niemczech. Tymczasem sami Niemcy zaczynają wprowadzać nadzwyczajne środki ostrożności. Szczególnie wyróżnia się tutaj fabryka Volkswagena w mieście Emden na północy kraju.

Władze fabryki stoją pod szczególną presją, jako że właśnie w Emden ma być produkowany najnowszy model Volkswagena. Mowa tutaj o Arteonie w wersji Shooting Break, który wkrótce będzie miał swoją rynkową premierę. Zakład musi być na to w pełni przygotowany, a to bezpośrednio związane jest ze zdrowiem załogi.

Jako jedno z głównych zagrożeń wymienia się kierowców ciężarówek, każdego dnia wykonujących międzynarodowe dostawy. By więc chronić swoich pracowników przed potencjalnie zarażonymi, wjazd do fabryki będzie odbywał się na nowych zasadach. Już w najbliższych dniach przy bramie pojawią się specjalne kontenery, a w nich czterech lekarzy, ratownicy medyczni oraz ochroniarze.

Każdy kierowca wjeżdżający na teren zakładu ma być poddawany wstępnej kontroli lekarskiej. Sprawdzane będą też kraje, na terenie których dana osoba przebywała. Dla przykładu, kaszlący kierowca, który w ostatnim czasie przebywał na terenie Włoch, prawdopodobnie nie będzie miał żadnych szans na wjazd.