Kässbohrer stawia na rynek rosyjski, czyli rozbudowa fabryki oraz bardzo wytrzymała wywrotka

Przedsiębiorstwo Kässbohrer, niemiecki producent naczep oraz przyczep, postanowiło poszukać spróbować swojego szczęścia w Rosji. Poszło to w parze z ogromnymi inwestycjami, dzięki którym Niemcy chcą na wschodnie nie tylko sprzedawać więcej pojazdów, lecz także jeszcze więcej produkować.

W Jasnogorsku nieopodal Moskwy od 2012 roku funkcjonuje już 43-hektatorowa fabryka Kässbohrer, lecz firma chce ją cały czas rozwijać. Do końca 2015 roku w zakład ma być wpompowane niebagatelne 500 milionów rubli (około 10 milionów euro), co powinno pozwolić na dodatkowe zwiększenie produkcji. W ten sposób Kässbohrer chce wprowadzić łączną produkcję wszystkich swoich zakładów na poziom 20 tys. naczep rocznie.

Rosyjska fabryka będzie wkrótce nie tylko rozwinięta, lecz także zacznie produkować nowy typ naczep. W ostatnich dniach niemiecka firma zaprezentowała bowiem na moskiewskich targach branżowych CTT wywrotkę typu K.SKS, która ma być produktem idealnie dostosowanym do rosyjskich potrzeb. Pojazd wykonany jest z wysokiej wytrzymałości stali, która nie „klęknie” podobno nawet w bardzo intensywnej pracy przy -40°C. Hydrauliczny podnośnik potrafi wypracować ciśnienie do 176 bar, natomiast technologiczna ładowność pojazdu sięga aż 39000 kg przy 32 m3 przestrzeni ładunkowej, zaś maksymalne obciążenie na siodle to 11,5 tony.

wywrotka_kassbohrer_rosja KSKS_