Firma Kässbohrer zaprezentowała nową generacje naczep chłodniczych. Wśród jej głównych wyróżników są nowe panele nadwozia, wykonane z materiału o nazwie GRP.
Kässbohrer jest kolejnym producentem stawiającym na chłodnie z tworzyw sztucznych. Pod skrótem GRP kryje się bowiem poliester wzmocniony włóknem szklanym (ang. glass reinforced polyester). To materiał o najwyższej klasie izolacji termicznej, określanej przez producenta współczynnikiem 0,31 W/M²K. Co natomiast oznacza to w praktyce? Firma wylicza, że lepsza izolacja pozwoli na rzadszą pracę agregatu, w skali roku oszczędzając nawet tysiąc litrów oleju napędowego (w porównaniu z naczepą pokrytą konwencjonalnymi panelami z metalu).
Pod nowym zestawem paneli kryje się podłogą wykonana z aluminium, przystosowana do pracy z wózkami wiodłowymi o nacisku osi 7,2 tony. Jeszcze niżej znajduje się natomiast rama ze zintegrowaną „łabędzią szyją”, zabezpieczona antykorozyjnie w technologii KTL i zwieńczona zderzakiem ze stali nierdzewnej.
Wśród mniejszych elementów wyposażenia, Kässbohrer wymienia między innymi „ścianę cyrkulacji powietrza”, która zapewnia odpowiedni obieg powietrza w ładowni, a także zapobiega oszronieniu przedniej części ładunku. Łączy się to też z podwójnymi tunelami wentylacyjnymi. Poza tym można oczywiście zdecydować się na ścianę działową, łącząc to z agregatem chłodniczym o funkcji multitemperatury. Pod względem konfiguracji, Kässbohrer przewiduje trzy wersje nowych naczep: standardową, kwiatową oraz dwupokładową. Najważniejsza różnica między nimi jest wysokość wewnętrzna, wynoszącą odpowiednio 2,65 (standard), 2,70 (kwiaty) lub 2,90 metra (dwa pokłady).