Karkołomnie wyprzedzająca Skoda doprowadziła do „czołówki” dwóch samochodów ciężarowych

Właśnie rozpoczął się sezon wakacyjny, co oznacza szczególnie wzmożony ruch mniejszych pojazdów. Jak co roku policyjne statystyki będą mówiły o wielu niebezpiecznych zdarzeniach, związanych między innymi z bardzo ryzykownym wyprzedzaniem. Już dzisiaj można natomiast zobaczyć jakie mogą być takiego wyprzedzania następstwa. Oto bowiem na drodze krajowej nr 5 czołowe zderzyły się dwie ciężarówki, a winna wszystkiemu była wyprzedzająca Skoda.

Oto fragment komunikatu Komendy Powiatowej Policji w Świeciu:

Dziś (23.06.2017) około godziny 08:40 w miejscowości Luszkowo, w powiecie świeckim, doszło do niebezpiecznego wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy ruchu drogowego wynika, że jadący Skodą w kierunku Bydgoszczy, 20-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego, wyprzedzając poprzedzający pojazd, zjechał na przeciwległy pas ruchu, zajeżdżając drogę jadącemu z naprzeciwka 40-letniemu kierującemu Scanią. Skoda uderzyła w przednią, lewą część ciężarówki, w wyniku czego kierujący Scanią zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzył się czołowo z drugą ciężarówką, po czym uderzył w przydrożne drzewo i wjechał do rowu. Samochód przewrócił się na prawy bok. Kierowcy Skody i Scanii z obrażeniami ciała trafili do szpitala. 49-letniemu mieszkańcowi Bydgoszczy, kierowcy drugiej Scanii, nic się nie stało.

A oto zdjęcia:

wyprzedzajaca_osobowka_czolowe_ciezarowek_1 wyprzedzajaca_osobowka_czolowe_ciezarowek_2 wyprzedzajaca_osobowka_czolowe_ciezarowek_3