Kapsuły do spania na promach Stena Line – tańsza, choć znacznie ciaśniejsza alternatywa dla kajut

Aktualizacja:

Kapsuły sypialne na promie to nie jest żart – na MS Skåne trwają już ich przygotowania


Z uwagi na przepisy o czasie pracy, dotychczas kierowcy ciężarówek mieli na promach do dyspozycji kajuty. Teraz jednak Stena Line wprowadziło nowe rozwiązanie, mogące zupełnie zmienić charakter promowego odpoczynku.

Tym nowym rozwiązaniem są kapsuły do spania, wzorowane na typowo japońskich hotelach. Kapsuły te ustawia się jedną na drugiej, całymi rzędami, a ich wewnętrzna powierzchnia wynosi zaledwie 2 m2. W porównaniu do konwencjonalnych kajut mamy tutaj więc ogromną oszczędność miejsca na pokładzie.

Poza materacem, pościelą i zamknięciem w formie rolety, w każdej kapsule będzie można znaleźć gniazdo do ładowania, oświetlenie, zasięg bezprzewodowego internetu oraz klimatyzację. Do dyspozycji będą też zewnętrzne, zamykane szafki na bagaże. Główną zaletą tego rozwiązania ma być natomiast niska cena.

Kapsuły zostały zamontowane na promach kursujących między Rostockiem a Trelleborgiem, a ich użytek rozpocznie się 1 kwietnia. Co też ciekawe, Stena Line jest pierwszym operatorem promowym, który zdecydował się na to rozwiązanie.