Kamery zastępujące lusterka za kilka miesięcy trafią do sprzedaży, oferując nam bardzo ciekawe funkcje

O kamerach przygotowywanych przez firmę Orlaco, mających zastąpić w ciężarówkach klasyczne lusterka, pisałem już kilka miesięcy temu. Teraz jednak pojawiły się nowe informacje na ten temat, a do tego zbliża się oficjalna premiera gotowego produktu, nazwanego MirrorEye.

Masowa produkcja kamer zastępujących lusterka wystartuje już w przyszłym roku. Firma Orlaco obiecuje, że klienci otrzymają wówczas urządzenia w pełni użyteczne, spełniające wszelkie europejskie normy i dysponujące odpowiednimi certyfikatami Co więcej, nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby zamontować MirrorEye do ciężarówki każdej popularnej marki, zaś lista funkcji już teraz robi wrażenie.

Po pierwsze, mowa tutaj o kamerach sprzężonych z wyświetlaczami o wysokiej rozdzielczości, oferującymi doskonałą jakość obrazu. Po drugie, obecna będzie tutaj funkcja Night Vision, rozjaśniająca obraz po zmroku, a jednocześnie niwelująca zjawisko oślepiania. Po trzecie, kamery zostaną połączone z czujnikami ruchu, ostrzegając nas przed zmianą pasa \w momencie, gdy obok jedzie inny samochód. Po czwarte zaś, MirrorEye ma pomagać kierowcy w manewrowaniu, dopasowując obraz do złamania zestawu i pokazując koniec naszej naczepy przy przy cofaniu w prawo. A wszystko to pokazuje poniższy film: