OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 5 Kwiecień, 2019

Kamery z przodu kabiny, przeszklone drzwi i sygnały ostrzegawcze – nowe wyposażenie Renault Trucks

Przednie kamery wkrótce mogą stać się popularnym wyposażeniem komunalnych oraz budowlanych ciężarówek. Po rozwiązanie to sięgnął bowiem kolejny producent, tym razem w postaci firmy Renault Trucks. Ponadto Francuzi przygotowali też cały szereg innych rozwiązań, również mających na celu poprawę bezpieczeństwa pierwszych i rowerzystów.

Nowe wyposażenie trafia do oferty ciężarówek z Gamy C oraz K. Samochody te mają stosunkowo wysoko zawieszone kabiny, co automatycznie wiąże się ze sporym „martwym polem”. Jednocześnie często występują one w ruchu miejskim, a więc ich kierowcy regularnie spotykają się z tak zwanymi “niechronionymi uczestnikami ruchu”.

Jak już wspomniałem na wstępie, jednym z tych nowych rozwiązań są kamery. Mogą one obserwować między innymi sytuację przy prawym narożniku kabiny lub też bezpośrednio przed pojazdem. Następnie obraz z nich przekazywany jest do systemu multimedialnego, umieszczonego w centralnym miejscu deski rozdzielczej.

By walczyć z „martwym polem”, Renault Trucks przygotowało też przeszklone wersje drzwi pasażera. Jeśli natomiast i to nie wystarczy, Gama C lub K może być wyposażona w czujniki montowane z prawej strony nadwozia. Wykryją one ewentualne obiekty znajdujące się w „martwym polu” i ostrzegą kierowców poprzez kontrolkę oraz sygnał ostrzegawczy.

Francuzi chcą też wpłynąć na zachowanie samych pieszych lub rowerzystów, instalując sygnały ostrzegawcze. Wśród nich są dodatkowe zestawy kierunkowskazy, a także sygnały dźwiękowe. Te ostatnie uruchamiane są nie tylko przy cofaniu, ale też przy skręcie w prawo lub w czasie działania wybranych form zabudowy.