Kamaz skarży się na oszustów podrabiających jego części zamienne – to efekt wejścia na nowy poziom

To jest oryginalny Kamaz, nie żadna tania podróba! – przyznajcie, że z polskiego punktu widzenia takie stwierdzenie brzmiałoby dosyć abstrakcyjnie. Za naszą wschodnią granicą problem z kamazowskimi podróbkami ma być jednak coraz większy.

Rosyjski producent poinformował o tym na swoim Facebooku, w formie przestrogi dla klientów. Firma twierdzi, że na rosyjskim rynku pojawia się coraz więcej podrabianych części zamiennych, które oferuje się jako oryginalne części Kamaza.

Podróbki te mają wyróżniać się wyraźnie złą jakością i przez to narażają użytkowników na straty. Oferuje się je przede wszystkim w sprzedaży internetowej, natomiast walka z oszustami jest w praktyce wyjątkowo trudna.

Dotychczas Kamaz nie spotykał się z problemami tego typu. Skąd więc wzięła się ta nowa sytuacja?  Kamaz wyjaśnia, że zjawisko podrabiania części jest związane z wchodzeniem firmy na nowy poziom działalności. Chodzi tutaj o wprowadzenie do oferty względnie nowoczesnych pojazdów, rozszerzenie się na nowych klientów i dzięki temu znaczne zwiększenie sprzedaży

Źródła zdjęć:

Pierwszy fabrycznie wyprodukowany Kamaz 54901 stał się faktem 

 Kamaz pokazał chłodnię, którą chce sprzedać z dalekobieżnymi ciągnikami