OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 26 Luty, 2015

Kamaz i Mercedes-Benz mogą razem produkować ciężarówki – Komisja Europejska wydała zezwolenie

kamaz_1842_podwozie_pod_zabudowe

Komisja Europejska wydała właśnie zezwolenie – koncerny Daimler oraz Kamaz mogą oficjalnie współpracować przy produkowaniu samochodów ciężarowych i mogą zawiązać spółkę typu joint venture. Spółka ta będzie mogła odpowiadać za wytwarzanie ciężarówek łączących technologie Kamaza i Mercedesa, z czego obie strony będą naturalnie czerpały wymierne korzyści.

Do zawiązania takiej spółki konieczne było zezwolenie Komisji Europejskiej, gdyż należało sprawdzić, czy współpraca Daimlera i Kamaza nie będzie czasem zagrażała zdrowej konkurencji na rynku ciężarówek. Gdyby tak było, zezwolenia oczywiście nikt by nie wydał. Co więcej, Komisja Europejska jasno określiła teren, na którym właściciel marki Mercedes-Benz będzie mógł współpracować z rosyjskim producentem – będzie to jedynie teren Rosji i Białorusi, co zaś oznacza, że niemiecko-rosyjskie pojazdy raczej nie wydają na drogi Unii Europejskiej.

Przykładem dotychczasowej współpracy między Kamazem i Mercedesem jest model M1842, szerzej opisywany TUTAJ, zaś w normalnym użytku pokazywany TUTAJ. Mowa tutaj naturalnie o aucie bazującym na podzespołach modelu Axor.

Źródło informacji: TTM.nl

Podobnego typu spółkę joint venture Kamaz zawiązał niedawno z firmą Palfinger, o czym więcej TUTAJ.

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. pete379 napisał(a):

    Nie ma jak to ta słynna europejska solidarność w embargu wobec Rosji.

  2. mario napisał(a):

    A nie lepiej w fabryce w Niemczech zmienić tylko znaczek na przodzie?

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.