OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 29 Wrzesień, 2015

Kamaz 5460 zarejestrowany w Iranie i spotkany we Włoszech, czyli czego nie robią już nawet Rosjanie

kamaz_5460_iran_wlochy_1

Irańskie samochody ciężarowe przyjeżdżające na załadunek do Włoch zawsze należały do najciekawszych pojazdów na europejskich drogach. Może mieć to związek z faktem, że trasa z Iranu do Włoch przebiega przez kraje, w których dalekie od nowoczesności samochody ciężarowe nikogo nie dziwią, a do tego część europejskiego odcinka przepływa się tutaj na pokładzie promów. A później możemy zobaczyć tak zaskakujące obrazki jak ten poniżej, czyli zarejestrowany w Iranie Kamaz 5460. Tę bezsprzecznie egzotyczną ciężarówkę Jakub Michalczyk spotkał na parkingu Autoporto di Fernetti we Włoszech. Ciekawostka to nieprzeciętna, wszak nawet Rosjanie nie zapuszczają się już modelem 5460 do Unii Europejskiej.

Jak taki Kamaz z poliftową, podwyższoną kabiną wygląda wewnątrz? Odpowiedź w tym artykule:

Historia kabiny Kamaza, czyli od lat 70., poprzez dziesiątki odrzuconych projektów, aż po wersję Maxi

kamaz_5460_iran_wlochy_2 kamaz_5460_iran_wlochy_3

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. egon napisał(a):

  w latach 90 tych bardzo czesto mozna bylo spotkac wozy z iranu u nas , charakterystyczne ciągniki na 2 mostach i 2 osiowe naczepy pamietam że kierowcy z irtrans teheran upodobali sobie parking na koncu poznania w st swiecka ,pamietam jak w ok władykaukazu spałem na parkingu obok macka z iranu , czerwiec upał a oni spią w kalesonach i koszulach z dł rekawem , mi w samych slipach było goraco , młodszy z kierowców dobrze rozmawiał po rosyjsku do europy wozili rodzynki ziarno sezamu

 2. pete379 napisał(a):

  A ja pamiętam za dzieciaka jak widywało się starsze wersje KAMAZów w wersji 6×4 sprzęgnięte z naczepami chłodniami 2 osiowymi na szerokim rozstawie i bliźniaku ciągnące ze Wschodu na Zachód w konwojach nierzadko po 20kilka zestawów, ale na rosyjskich blachach. Irańczyka to nigdy nie widziałem na drodze.

  Co do aut na fotkach, to ciekawie rozwiązali problem tłukących się lamp w naczepach (w krajach Bliskiego Wschodu taki styl jazdy) i zdublowali je wyżej… Może ma to też związek z pyłem i kurzem z dróg- zawsze większa szansa na lepszą widoczność naczepy w chmurze pyłu spod kół?

 3. Człowiek napisał(a):

  Jaką może to mieć moc?

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.