Kalkulator nacisków na osie dla transport ponadgabarytowego – to nowy program od firmy Nooteboom

Producent naczep Nooteboom postanowił zadbać o swoich klientów na dwa sposoby. Nie tylko chce się im dostarczać odpowiednie pojazdy, ale też ułatwia przestrzeganie przepisów. W tym celu powstał kalkulator o nazwie NoVAB 3.0.

NoVAB 3.0 to najnowsza generacja kalkulatora od firmy Nooteboom. Program ten pozwala obliczyć naciski na osie przy konkretnym typie ładunku, a także ułatwia dobór odpowiedniego ciągnika. Mówiąc więc krótko, jest to nieoceniona pomoc przy transporcie ładunków ponadnormatywnych.

Sam kalkulator NoVAB nie jest niczym nowym. Wiele firm korzysta z tego programu już od dłuższego czasu, a na liście użytkowników jest ponad 1200 podmiotów. Niemniej wersja 3.0 jest najnowszą, dopiero co opracowaną generacją, oferującą kilka usprawnień.

Nowy NoVAB korzysta między innymi z danych w “chmurze”, dzięki czemu jest zauważalnie szybszy. Program może automatycznie wybrać optymalne miejsce dla danego ładunku, tak, by uniknąć przeciążenia którejkolwiek z osi. Wyliczenia programu można dostosować do norm z poszczególnych krajów, a obsługa programu możliwa jest na komputerach, smartfonach i tabletach. Pomyślano też o polskiej wersji językowej oraz o darmowych i automatycznych aktualizacjach.

Jak wygląda to w praktyce, zobaczycie poniżej: