OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 26 Październik, 2014

Kabiny autotransporterów mogą być luksusowe, czyli nadal bardzo ciasno, ale za to przynajmniej ładnie

Luksus oraz kabina autotransportera to dwa wyjątkowo dalekie sobie pojęcia. Znakomita większość ciężarówek do przewozu aut osobowych jest bowiem wyposażona w bardzo niskie kabiny z wysokimi tunelami, które oferują naprawdę minimalną ilość przestrzeni oraz warunki wypoczynku nieporównywalne z tymi, które znają kierowcy chłodni, czy “firanek”. Okazuje się jednak, że nawet w tak malutkiej szoferce można wprowadzić trochę luksusu i niemalże ekskluzywnego charakteru. Przykładem mogą być tutaj ciężarówki z holenderskiej firmy ATG Auto Transport Nieuwegein. Są to pojazdy nie dość, że bardzo atrakcyjne z zewnątrz, to jeszcze wyróżniające się pięknymi wnętrzami. Zobaczcie zresztą sami na przykładzie Volva FM500 oraz DAF-a CF75, których kabiny zostały zmodyfikowane przez renomowany warsztat Special Interior Truckstofferingen.

Co prawda w obu ciężarówkach próżno szukać wielkiej przestrzeni, lecz przynajmniej jej resztki zostały wykończone w najlepszy możliwy sposób. Nie brakuje materiałów wysokiej jakości, pikowanej skóry oraz łóżek umieszczonych na podwyższeniu złożonym z szafek. Te ostatnie są w przypadku autotransporterów szczególnie istotne, bo kabiny tego typu nie oferują w standardzie praktycznie żadnej przestrzeni na bagaże. Do tego dochodzi jeszcze ciekawe oświetlenie, szczególnie w przypadku DAF-a, i oto mamy otoczenie, w którym aż miło pracować.. Zobaczcie sami – najpierw Volvo, potem DAF.

volvo_fm_lora_kabina_tuning_1 volvo_fm_lora_kabina_tuning_4 volvo_fm_lora_kabina_tuning_3 volvo_fm_lora_kabina_tuning_2 daf_cf_lora_kabina_tuning_4 daf_cf_lora_kabina_tuning_3 daf_cf_lora_kabina_tuning_2 daf_cf_lora_kabina_tuning_1

Zdjęcia: Special Interior Truckstofferingen

Ten wpis ma 3 komentarzy

 1. Nowy na trasie napisał(a):

  Mnie osobiście bardziej do gustu przypadło wykończenie CF’a, ale w obu przypadkach ciekawi mnie kwestia tego, czy tak wysoko umieszczone łóżka w tak niskich kabinach nie przyprawiają o klaustrofobię? Oglądając zdjęcia mam dziwne wrażenia.

  • carrera369 napisał(a):

   Też pomyślałem o tym niskim suficie – po wejściu na łóżko trzeba od razu zamknąć oczy 😉
   Ładnie wyglądają te ciągniki w granatowym kolorze – szczególnie Volvo.

 2. pete379 napisał(a):

  Fajny pomysł na “lampki burdelówki”- zamontowanie w pikowanej skórze diod.
  Kurcze zawsze fajnie mi się kojarzą te lampki czerwone jak są zapalone w czasie jazdy- z filmem “Polowanie na Czerwony Październik” i alarmem bojowym na mostku kapitańskim.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.