Kabiny autotransporterów mogą być luksusowe, czyli nadal bardzo ciasno, ale za to przynajmniej ładnie

Luksus oraz kabina autotransportera to dwa wyjątkowo dalekie sobie pojęcia. Znakomita większość ciężarówek do przewozu aut osobowych jest bowiem wyposażona w bardzo niskie kabiny z wysokimi tunelami, które oferują naprawdę minimalną ilość przestrzeni oraz warunki wypoczynku nieporównywalne z tymi, które znają kierowcy chłodni, czy „firanek”. Okazuje się jednak, że nawet w tak malutkiej szoferce można wprowadzić trochę luksusu i niemalże ekskluzywnego charakteru. Przykładem mogą być tutaj ciężarówki z holenderskiej firmy ATG Auto Transport Nieuwegein. Są to pojazdy nie dość, że bardzo atrakcyjne z zewnątrz, to jeszcze wyróżniające się pięknymi wnętrzami. Zobaczcie zresztą sami na przykładzie Volva FM500 oraz DAF-a CF75, których kabiny zostały zmodyfikowane przez renomowany warsztat Special Interior Truckstofferingen.

Co prawda w obu ciężarówkach próżno szukać wielkiej przestrzeni, lecz przynajmniej jej resztki zostały wykończone w najlepszy możliwy sposób. Nie brakuje materiałów wysokiej jakości, pikowanej skóry oraz łóżek umieszczonych na podwyższeniu złożonym z szafek. Te ostatnie są w przypadku autotransporterów szczególnie istotne, bo kabiny tego typu nie oferują w standardzie praktycznie żadnej przestrzeni na bagaże. Do tego dochodzi jeszcze ciekawe oświetlenie, szczególnie w przypadku DAF-a, i oto mamy otoczenie, w którym aż miło pracować.. Zobaczcie sami – najpierw Volvo, potem DAF.

volvo_fm_lora_kabina_tuning_1 volvo_fm_lora_kabina_tuning_4 volvo_fm_lora_kabina_tuning_3 volvo_fm_lora_kabina_tuning_2 daf_cf_lora_kabina_tuning_4 daf_cf_lora_kabina_tuning_3 daf_cf_lora_kabina_tuning_2 daf_cf_lora_kabina_tuning_1

Zdjęcia: Special Interior Truckstofferingen