OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 18 Luty, 2015

Kabina Wejkama w ofercie holenderskiego dealera Iveco – polska konstrukcja ma szanse na sukces

Holendrzy kochają wymyślać nietypowe konfiguracje samochodów dostawczych, w tym przede wszystkim Iveco Daily, podczas gdy Polacy to prawdziwi europejscy specjaliści od kabin sypialnych do tego typu maszyn. Nie ma więc wątpliwości, że gdyby połączyć talenty obu tych narodów, można by stworzyć serię naprawdę wyjątkowych pojazdów. I wiecie co? Taka seria już wkrótce prawdopodobnie powstanie, bo oto pewne holenderskie przedstawicielstwo marki Iveco postanowiło nawiązać współpracę z firmą Wejkama.

Wejkama to polski prekursor w budowie kabin sypialnych montowanych za oryginalną kabiną i pełniących rolę także wielkiego, ograniczającego zużycie paliwa spojlera. Konstrukcje tej firmy opisywałem zresztą szerzej TUTAJ, przybliżając wszelkie dane na ich temat. I właśnie jedna z takich konstrukcji trafiła ostatnio do Holandii, gdzie można zobaczyć ją na podwoziu nowego Iveco Daily wystawionego przed salonem samochodów dostawczych i ciężarowych Van Hooft, mieszczącym się w miejscowości Den Bosch. Egzemplarz z polską kabiną jest naturalnie autem pokazowym, które ma prezentować holenderskim klientom zalety aerodynamicznej szoferki i uświadamiać im, że to świetne rozwiązanie na przykład do modelu Daily w wersji ciągnik siodłowy, czy po prostu konfiguracji długodystansowej do transportu międzynarodowego.

wejkama_kabina_iveco_daily_holandia

Co ciekawe, holenderska kabina poważnie różni się od tej oferowanej w Polsce. Różnicą jest jej długość, licząca o 20 centymetrów więcej i tym samym oferująca łóżko o domowych wręcz rozmiarach. Takie wymiary to życzenie samych Holendrów, którzy raczej nie montują na swoich “busach” przestrzennych zabudów na 9, czy nawet 10 europalet, więc mogą sobie pozwolić na takich luksus.

Kolejną ciekawostką może być tutaj fakt, że Van Hooft to podmiot podobno bardzo silnie związany z firmą De Rooy, europejskim potentatem jeśli chodzi o transport samochodów ciężarowych. De Rooy ma też zresztą swoją własną flotę także nowych Iveco Daily przerobionych na ciągniki siodłowe z pneumatycznym układem hamulcowym. Pojazdy te pracują w transporcie AGD i opisywałem je TUTAJ.

Na poniższych zdjęciach można zobaczyć interesujące, typowo holenderskie konfiguracje Iveco Daily, które opuściły w ostatnich miesiącach salon firmy Van Hooft. Od lewej są to: ciągnik siodłowy 40C21, ciągnik siodłowy 40C17 z naczepą leżącą na jego ramie, hybrydowe Daily 70C17 z zabudową zasilaną panelami słonecznymi oraz model 70C17 służący do nauki jazdy na kategorię C1.

iveco_daily_van_hooft_2 iveco_daily_van_hooft_1 iveco_daily_van_hooft_3 iveco_daily_van_hooft_4


Osoby zainteresowane takimi nietypowymi maszynami zapraszam do artykułów na temat holenderskich Daily, m.in. TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ. O holenderskiej branży “busiarskiej” pisałem zaś ostatnio TUTAJ na przykładzie firmy specjalizującej się w transporcie międzynarodowym.


Ten wpis ma 0 komentarzy

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.