Kabina Renault Magnum może być naprawdę bezpieczna – wczorajsza „czołówka” na DK50

Na prowizorycznej obwodnicy Warszawy, czyli na drodze krajowej nr 50, doszło wczoraj do czołowego zderzenia dwóch zestawów z naczepami. Miało to miejsce w samym środku dnia, około godziny 13, w miejscowości Człekówka pod Otwockiem.

Według wstępnych ustaleń, Scania serii R zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z poprawnie jadącym Renault Magnum. Scania wypadła też z drogi, a jej kabina oderwała się od podwozia. Tymczasem w „Magnumce” zmiażdżona została przede wszystkim lewa strona kabiny.

Choć wszystko wyglądało bardzo groźnie, obaj kierowcy przeżyli zdarzenie. Do szpitala trafił tylko ten kierujący Renault. Strażacy musieli wycinać go z wraku, choć on sam pozostawał przytomny. Jaka natomiast mogła być przyczyna zdarzenia? Tego jak na razie nie wiadomo. Podano tylko tyle, że obaj mężczyźni byli w trzeźwi.

Swoją drogą, to już kolejna sytuacja, w której kierowca Renault Magnum przeżył w bardzo poważnie uszkodzonej kabinie. Trudno przy tym nie stwierdzić, że nietypowa konstrukcja nadwozia, choć bardzo już wiekowa, może zapewniać nadspodziewanie duże bezpieczeństwo. Przykłady na tę tezę możecie zobaczyć chociażby tutaj, tutaj, tutaj oraz tutaj.

Zdjęcie z miejsca zdarzenia opublikowane przez OSP Regut: