OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 12 Luty, 2019

Już nie Węgier, lecz Niemiec będzie prezesem Waberer’s – to Robert Ziegler, który przechodzi z DHL Freight

W zarządzie firmy Waberer’s doszło do bardzo poważnej zmiany. Począwszy od 1 lutego, firma ma nowego prezesa zarządu, wchodząc tym samym w kolejną fazę rozwoju.

Nowy prezes to Niemiec Robert Ziegler, posiadający ogromne doświadczenie w branży transportowej. Przez ostatnie trzy lata pracował on dla DHL Freight, pełniąc funkcję prezesa na kraje Beneluksu oraz Wielkiej Brytanii. Nie obyło się przy tym bez sukcesów, jako że w brytyjskim oddziale DHL Freight pan Ziegler zdołał przywrócić pełną zyskowność.

Dotychczasowym prezesem Waberer’s był Węgier Ferenc Lajko. Objął on tę pozycję po odejściu założyciela firmy, samego György Wáberera. Pan Lajko przepracował u węgierskiego giganta łącznie osiemnaście lat, z czego przez dwa zajmował pozycję prezesa. Teraz zamierza podjąć się nowych wyzwać, choć przez najbliższe sześć miesięcy będzie jeszcze do dyspozycji dla swojej dotychczasowej firmy.

Nie da się ukryć, że powyższa zmiana ma też charakter symboliczny. Jeszcze niedawno Waberer’s traktowany był jak węgierski intruz na zachodnim rynku. Teraz natomiast do firmy przechodzi prezes z zachodniego oddziału ogólnoświatowego giganta, będący dodatkowo Niemcem.