Już trzecia kontrola trzeźwość wśród „pauzujących” kierowców – 13 osobom odebrano kluczyki

W nawiązaniu do tekstu:

Kolejne kontrole trzeźwości w niedzielę wieczorem – niechlubnym rekordzistą okazał się Polak

Oto podsumowanie już trzeciej niedzielnej kontroli trzeźwości, prowadzącej wśród „pauzujących” kierowców. Tym razem policja pojawiła się na parkingach Fliegwiese oraz Wachenburg, ulokowanych przy niemieckiej autostradzie A5.

Podczas działań z 21 października sprawdzono łącznie 39 kierowców ciężarówek. Trzynastu z nich było pod wpływem alkoholu, a więc mowa o dokładnie co trzecim skontrolowanym. Ponadto w trzech przypadkach odnotowano szczególnie dużą ilość alkoholu, przekraczającą 1,5 promila. Rekordzista miał zaś ponad 2 promile, wykazując niewielkie szanse na wytrzeźwienie do poniedziałkowego poranku.

Podobnie jak przy wcześniejszych akcjach, trzeźwość kierowców badano w niedzielę wieczorem, tuż przed końcem zakazu ruchu. Jeśli u danego kierowcy stwierdzono przekroczenie dopuszczanego limitu, policja odbierała mu kluczyki, by uniemożliwić ruszenie w trasę. Następnie, w poniedziałek rano, funkcjonariusze mieli wrócić na parkingi, przeprowadzić kolejne kontrole i ewentualnie zwrócić klucze do pojazdów.

Jako że skontrolowani kierowcy nie prowadzili pojazdów, policja nie wystawiła żadnych mandatów i nie wszczęła żadnych postępowań karnych.