OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 30 Listopad, 2015

Już nawet Alblas odmładza flotę, czyli o firmie, w której TGS Euro 6 parkuje obok modeli F90 i F2000

alblas_daf_95

Holenderska firma Alblas Internationaal Transport, mająca swój oddział także w Polsce, postanowiła odmłodzić swoją flotę i jest to wydarzenie niesamowite. Dlaczego, zapytacie? Alblas od lat słynie z wyjątkowo ciekawego parku maszyn, w 2015 roku cały czas przewidującego takie klasyki jak MAN F90 z dachową kabiną, DAF 85CF 6×2, DAF 75CF, czy też DAF 95 330 ATi. Pomimo bardzo zaawansowanego wieku, niewielkich kabin i słabych silników, samochody te cały czas można spotkać w ruchu międzynarodowym, także na zachodnich rejestracjach, co dziwi tym bardziej, że Alblas jest firmą naprawdę sporą, dysponującą swoimi ciężarówkami także… w Chinach.

Co więcej, jeszcze niedawno to właśnie Chińczycy mogli pochwalić jednymi z najnowocześniejszych maszyn w całym Alblasie, mianowicie grupą nowych MAN-ów TGS, które opisywałem szerzej TUTAJ. Podobne MAN-y, choć oczywiście w wersji Euro 6, odmłodzą teraz także flotę europejską, w tym również oddział z polsko-niemieckiego pogranicza. Będzie to 10 ciężarówek typu TGS 18.400 Low Deck, wyposażonych w zautomatyzowane skrzynie biegów AS-Tronic oraz typowo autostradowe przełożenie 2,85 na tylnej osi. Kierowcy zapewne ucieszą się z nowszego sprzętu, choć trzeba przyznać, że ewentualne odejście na emerytury wspomnianych “dziadków” okroi nasze drogi z ciekawego zjawiska.

alblas_man_tgx_euro6_1 alblas_man_tgx_euro6_2 alblas_man_tgx_euro6_3Zdjęcie DAF-a 95 pochodzi ze zbiorów Truck-Spotters.eu, a więcej fotografii Alblasu znajdziecie TUTAJ.

Ten wpis ma 3 komentarzy

  1. Użytkownik* napisał(a):

    Ile oni tam zarabiaja skoro wsiadaja do takich aut? o klimatyzacji w lato pewnie nie ma co liczyc. 10 tys?

  2. krcr napisał(a):

    Jeden bak, brak osłon schodków dokręconych do drzwi… Pewnie i lewe lustro ustawia się ręką (jak w biednej opcji w najnowszej Scanii). Może i szyby oparte na Korbotronicu?

  3. RR napisał(a):

    Dzisiaj na S11 koło poznania leciał F90 😉

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.