Już jutro premiera nowej ciężarówki Hyundaia – ten samochód może trafić do sprzedaży także w Europie

W nawiązaniu do tekstu:

Ciężarówki marki Hyundai zadebiutują także w Austrii – będą to 26-tonowe podwozia na wodór

Pod względem ciężarówek długodystansowych, koreański Hyundai naprawdę nie ma się czego wstydzić. W zakresie napędu oraz kabiny model Xcient porównywalny jest bowiem z samochodami europejskimi (więcej na ten temat tutaj). Co natomiast z ciężarówkami do dystrybucji? Tutaj Koreańczycy nadal wytwarzają pojazdy z kabinami z minionej epoki. Niemniej wkrótce i to ma się zmienić.

Hyundai dopiero co zaprezentował projekt nowego pojazdu do średniej oraz ciężkiej dystrybucji. Samochód ma nosić nazwę Pavise i może zostać wyposażony w kabinę zupełnie nowego projektu. W porównaniu z obecnie wytwarzanymi modelami Mega Truck oraz New Power Truck (poniżej) jest po prostu aerodynamiczny i zapowiada przestronne wnętrze.

Oficjalna premiera nowej ciężarówki ma mieć miejsce już jutro, na targach w koreańskim miejsce Ilsan. Czy natomiast Hyundai Pavise trafi do sprzedaży także w Europie? Jest to bardzo prawdopodobne, gdyż dwie austriackie i szwajcarskie firmy założyły już zamówienia na całe floty dystrybucyjnych, wodorowych Hyundaiów.

Dotychczasowy Hyundai New Power Truck: