OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 2 Październik, 2018

Już jutro: niemieckie zakazy ruchu dla samochodów ciężarowych, w związku z Dniem Jedności Niemiec

Niemcy świętują jutro zjednoczenie swojego kraju. Z tej okazji w całym kraju będą obowiązywały zakazy ruchu dla samochodów ciężarowych. Ograniczony będzie też ruch w Luksemburgu oraz w Austrii.

Niemiecki zakaz dotyczy pojazdów o DMC powyżej 7,5 tony, a także wszystkich samochodów ciężarowych z przyczepami, niezależnie od ich DMC. Jak już wspomniałem, ruch będzie zakazany w całym kraju, od północy, do godziny 22.

Jeśli chodzi o Austrię, to zakazany będzie ruch w kierunku Niemiec, na autostradach A12 oraz A13. Nie przejedziemy więc tak zwanym “Inntal Autobahn” oraz przez przełęcz w Brennero. Również i tutaj będzie to dotyczyło pojazdów powyżej 7,5 tony, od północy do godziny 22.

Podobnie będzie też w Luksemburgu – również i tam zakaz ma obowiązywać ciężarówki zmierzające w kierunku Niemiec. Pojawi się on już dzisiaj, o godzinie 23.30. Potrwa zaś do jutra, godziny 21.45.

A przy okazji mam też informację z Holandii. Tamtejsze władze zapowiedziały, że jutro zostanie przeprowadzona duża policyjna akcja. Ma ona zwalczać parkowanie w niedozwolonych miejscach, jak na przykład przy pasach zjazdowych na parkingi. Zajmą się tym wzmożone policyjne siły, oddelegowane na autostrady A67, A1, A7 oraz A37. Wszystko zaś wynika niemieckiego zakazu, przez który w Holandii zatrzyma się bardzo duża ilość ciężarówek.

Źródło informacji o zakazach: organizacja Evofenedex

Ten wpis ma 10 komentarzy

 1. Cass napisał(a):

  Holendrzy jak zwykle dobry pomysl… poslac i ukarac. TE WSZYSTKIE CIEZAROWKI SIE NIE ZMIESZCZA!

 2. Medieveria napisał(a):

  Może niech Holendrzy najpierw wybudują więcej parkingów, a później zajmą się karaniem kierowców za to, że ci nie mają gdzie parkować.

 3. Zen napisał(a):

  Zakaz jest całkowity,czy można iść tranzytem jak w lecie?

 4. hugo napisał(a):

  powodzenia na międzynarodówce! 🙂

 5. Pk napisał(a):

  Ja się tam nie zastanawiam jutro wyjeżdżam do Niemca na pierwszy wolny dzikus. Już raz ruszałem w środku tygodnia sprzed granicy o 22…nie był to najlepszy pomysł.

 6. Volvo FH napisał(a):

  No i we czwartek na A2 przed Świeckiem znowu zapchane oba pasy ruchu przez ciężarówki i za Świeckiem na A 12 po stronie niemieckiej notoryczne wyprzedzanie się ciężarówek mimo zakazów.Większość kierowców czeka na wjazd w kolejce ale cwaniaczki wpychają się bez kolejki wkurzając do białości tych co stojąc w kolejce szanują prawo i innych a także blokują lewy pas dla mniejszych pojazdów.I jak można mieć dla takich ku…a szacunek???

 7. Marcin napisał(a):

  Po prostu zakazy to chora sprawa. I tak większość aut gdzieś byczekala bo firmy nie pracują. A tranzyt jechałby w miarę normalnie. Życie jak codzień pokazuje że przepisy nie nadążają za sytuacją.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.