OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 18 Maj, 2018

Już jutro, na “Moto Show” w Krakowie: eliminacje Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych

Już jutro, przy okazji krakowskiej wystawy “Moto Show”, odbędą się polskie eliminacje do Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych UICR 2018. Swoje umiejętności zaprezentują najlepsi kierowcy samochodów ciężarowych oraz autobusów.

Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych to najstarsza i najbardziej prestiżowa impreza tego typu, co dwa lata organizowana przez międzynarodowe stowarzyszenie kierowców zawodowych UICR. W przeciwieństwie do konkursów organizowanych przez producentów ciężarówek, wydarzenie nie ma typowo komercyjnego charakteru. To natomiast zapewnia wyjątkową atmosferę.

Każda edycja mistrzostw świata ma miejsce w innym kraju. Cztery lata temu kierowcy walczyli w Polsce, dwa lata temu finał miał miejsce w Finlandii, natomiast w tym roku zorganizuje się go w Belgii. Będzie on miał miejsce w Gencie (Gandawie), między 27 września a 1 października.

Aby przygotować drużynę do międzynarodowego finału, reprezentacje z każdego kraju muszą najpierw wybrać swoich najlepszych zawodników. Stąd też jutrzejsze eliminacje, od godziny 9 rano mające trwać w Krakowie, przy ulicy Galicyjskiej 9. Podobnie jak w wielkim finale, kierowcy wykonają tam skomplikowane manewry i będą walczyli z czasem.

Organizatorem eliminacji jest Stowarzyszenie Klub Polskiego Trakera.

Oto lista zawodników, którzy staną jutro w szranki:

Kat. A (DAF CF bez przyczepy): Grzegorz Jurek, Mariusz Kulesza, Ireneusz Tausz, Artur Narożny i Robert Owczarzak.

Kat. B (autobus marki Irizar): Rafał Barnaś, Mirosław Braczyński, Wojciech Klarzyński, Paweł Kukuła, Dariusz Mańkowski, Marek Niciak, Dariusz Przytuła, Krzysztof Rubik, Marcin Rychlewski, Daniel Szukalski;

Kat. C (DAF XF z naczepą): Dariusz Bednarz, Dawid Czepczor, Grzegorz Don, Grzegorz Hajdrych, Janusz Litwa, Hubert Gilewicz, Michał Rzepa i Mariusz Skupiński.

Kat. D (DAF XF z przyczepą):  Zenon Korsak, Robert Słomkowski, Arkadiusz Wieczorek.

Plakat reklamujący wydarzenie:

Ten wpis ma 4 komentarzy

  1. Użytkownik* napisał(a):

    “Mistrzostwa”,a nie “Mistrzostw” w tytule, Filipie

  2. JP2GMD napisał(a):

    Ciekawe czy będzie skandal jak przy “Mistrzostwach Polski w szkalowaniu Papieża Jana Pawła II”?

  3. Mateusz G napisał(a):

    Nigdzie nie ma mistrzostw aut lekkich z przyczepami a tak mało ludzi potrafi jeździć z prawem jazdy B+E jak mają 19m dlugosci

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.