To już drugi DAF XXF, z sypialnią przedłużoną o 90 cm – ciężarówka trafiła do firmy z Wielkiej Brytanii

Brytyjska firma Neil Yates Recovery dołączyła do ekskluzywnego grona posiadaczy DAF-ów XXF. To właśnie do niej powędrował drugi egzemplarz tego wyjątkowego pojazdu, już od ubiegłego roku przygotowany przez holenderską firmę Van Winkoop.

Przygotowując DAF-a o przydomku „XXF”, Van Winkoop przedłuża sypialnię o 90 centymetrów. Powstaje w ten sposób ciężarówka o imponujących rozmiarach, gwarantująca wypoczynek na najwyższym poziomie. Oczywiście praktyczność takiego DAF-a jest ograniczona, w związku z normami długości zestawu. W przypadku firmy Neil Yates Recovery nie ma to jednak aż tak dużego znaczenia, a wręcz można powiedzieć, że nie będzie nikogo dziwiło.

Neil Yates Recovery świadczy usługi pomocy drogowej oraz przewozi ładunki ponadnormatywne. W pierwszej z tych działalności firma od lat wykorzystuje ciężarówki amerykańskie, często z bardzo długimi sypialniami. Dla przykładu, dzisiaj w firmowej flocie znajdziemy legendarnego Kenwortha K100 Aerodyne oraz stylizowanego na klasyka Internationala Lonestar. W przypadku ładunków ponadnormatywnych często się natomiast korzysta z rozciąganych naczep, które i ze zwykłym ciągnikiem przekraczają standardowe 16,5 metra.

Wracając natomiast do samego DAF-a XXF. Z zewnątrz ciężarówka ta zwraca uwagę swoimi rozmiarami, natomiast w środku może budzić zachwyt. Mamy tutaj bowiem mnóstwo przestrzeni, dodatkowo bardzo luksusowo zagospodarowanej. Holenderska firma Royal Class Truck Interiors wykonała dla Brytyjczyków czarną, pikowaną tapicerkę, połączoną z pomarańczowymi dodatkami. Górne łóżko przeniesiono nad deskę rozdzielczą, a na dole pojawiła się ogromna kanapa z okrągłym stolikiem. Nie brakuje też schowków oraz sprzętu audio, na czele z telewizorem o domowych rozmiarach.

Na tym ciekawostki nadal się nie kończą. Trzeba bowiem zaznaczyć, że opisywany samochód nie będzie tylko firmową „zabawką”. Został on już przekazany jednemu z firmowych kierowców i wkrótce rozpocznie codzienne przewozy. Co więcej, kierowca ten będzie miał do czynienia z elementem coraz rzadziej spotykanym w ciężarówkach, mianowicie z manualną skrzynią biegów. Jest to tym bardziej ciekawsze, że już od kilku lat DAF montuje takie skrzynie wyłącznie na specjalne zamówienie.

A oto zdjęcia: