Już nie tylko ciągnik, ale cały zestaw będący hołdem dla polskich lotników z legendarnego Dywizjonu 303

Powyżej: film prezentujący całą ciężarówkę, w tym także wnętrze

Kiedy w ubiegłym roku firma Repiński Transport pokazała ciężarówkę nawiązującą malowaniem do legendarnego Dywizjonu 303, wiele osób nie kryło swojego zawodu. Biała Scania R560 zwracała bowiem uwagę malowaniem, ale za to próżno było na niej szukać jakiś szczególnie efektownych dodatków. Na tegoroczne zloty ciężarówek kościerska firma przygotowała jednak coś specjalnego, co wydaje się doskonale uzupełniać ten historyczny projekt.

Sama Scania zachowała swój dotychczasowy styl. Dodatki są skromne, raczej eleganckie i tym samym to malowanie pozostaje najważniejszym elementem całego projektu. Za kabiną pojawił się jednak kolejny element tej układanki, którym jest kompletnie pomalowana naczepa. Pojazdy ten, utrzymany w biało-czarnych barwach, przedstawia polsko-brytyjskie myśliwce w akcji, w parze z niemieckimi bombowcami. Ponadto na tylnej ścianie mamy też ogromne logo Dywizjonu 303. Co natomiast najważniejsze, w parze z ciągnikiem siodłowym naczepa ta tworzy naprawdę wspaniałą kompozycję, której żadne szczególne dodatki są już chyba potrzebne. Zwłaszcza, że całe malowanie ma tutaj wymiar nie tylko ozdobny, ale także ma być swoistym hołdem dla polskich bohaterów II Wojny Światowej. Bohaterów na Zachodzie niestety powszechnie zapomnianych…

A gdyby ktoś chciał dowiedzieć się więcej na temat historii polskich lotników, którzy zaciekle bronili Wielkiej Brytanii przed niemiecką inwazją, to polecam książkę „Sprawa honoru. Dywizjon 303 Kościuszkowski”. Wersję papierową ciężko chyba już dzisiaj kupić, ale bez problemu kupicie za to wersję elektroniczną.

Poniższe zdjęcia pochodzą ze zbiorów Truck-Spotters.eu.

repinski_303_z_naczepa_2 repinski_303_z_naczepa_1