Już 617 mandatów w ramach policyjnej akcji “TIR”, w tym 289 za rzekomo zbyt długie wyprzedzanie

Komenda Główna Policji opublikowała kolejne podsumowanie akcji “TIR”. Tym razem są to dane z pięciu dni, mianowicie od 3 do 8 sierpnia.

Jak wiadomo, w ramach akcji “TIR” policja zwraca szczególną uwagę na ciężarówki, które wyprzedzają się na drogach szybkiego ruchu. Mandaty trafiają do tych kierowców, którzy wyprzedzają pomimo zakazu lub wyprzedzają zbyt długo.

Co to znaczy “wyprzedzają zbyt długo”? Policjanci oceniają te sytuacje w sposób subiektywny, oskarżając kierowców o tamowanie ruchu. To natomiast zagrożone jest karą od 50 do 200 złotych, a także dwoma punktami karnymi.

Dosyć jednak wstępu, przejdźmy do wyników. Jak podaje policja, w ciągu pięciu dni wystawiono 328 mandaty za wyprzedzanie na zakazie oraz 289 mandaty za “tamowanie ruchu”.

Co ważne, akcja “TIR” nadal się nie skończyła. Ma być ona kontynuowana codziennie, aż do odwołania, między godziną 6 a 22. Oficjalne uzasadnienie jest zaś takie, że policja chce usprawnić ruch na autostradach i drogach ekspresowych, szczególnie zatłoczonych w okresie urlopowym.