Jubileuszowe FH na 20-lecie Volvo Trucks w Polsce, czyli trochę bardziej wyjątkowy ciągnik siodłowy

volvo_fh_20_lecie_w_polsce_1

Volvo Trucks oraz Polska mają długą i ciekawą wspólną historię. Najpierw Pekaes, jeszcze w czasach PRL-u, masowo użytkował modele F89 oraz F12, a następnie używane egzemplarze F12 szybko stały się jednymi z najczęściej spotykanych zachodnich ciężarówek w wolnej Polsce. W 1994 roku Volvo otworzyło natomiast w naszym kraju swoje oficjalne przedstawicielstwo i na drogach pojawiły się pierwsze fabrycznie nowe egzemplarze FH12. Szwedzka ciężarówka szybko podbiła serca transportowców, podczas gdy jej producent cieszył się w latach 90-tych prawdziwą dominacją na rynku najcięższych pojazdów.

Dominacja ta jest już dzisiaj jednak tylko wspomnieniem, podobnie jak Volvo FH12 pierwszej generacji. Faktem jest za to 20-lecie działalności Volvo Trucks w Polsce, co wypadałoby w jakiś ciekawy sposób uczcić, na przykład limitowaną serią pojazdów. Tak też się stanie – importer szwedzkich pojazdów zaprezentował właśnie Volvo FH z jubileuszowymi grafikami oraz wykończeniem wnętrza. Auto będzie dostępne w limitowanej ilości egzemplarzy, dlatego też nie zabraknie na nim emblematów z numerem seryjnym. Można się jedynie przyczepić, że Volvo nie postawiło tutaj na jakiś wyjątkowy kolor nadwozia, który jeszcze bardziej wyróżniłby pojazdy z tłumu.

FH na 20-lecie Volvo Trucks w Polsce można zamawiać jako ciągnik siodłowy w konfiguracji 4×2 lub 6×2, wybierając przy tym z pełnej gamy wariantów mocy. Rekomendowana jest skrzynia biegów I-Shift, klient ma jednak możliwość wyboru przekładni manualnej. Promocyjna oferta pozostawia dowolność również w wyborze wysokości i wyposażenia kabiny oraz wyposażenia dodatkowego.

Co więcej, klient kupujący wyjątkowe Volvo otrzyma także najbardziej zaawansowany pakiet usług serwisowych – Nowy Złoty Kontrakt Serwisowy Volvo, który zawiera obietnicę 100% dyspozycyjności, a tym samym gwarantuje przewidywalność kosztów eksploatacji i pewność realizacji zadań transportowych. Żeby jeszcze wszystko to nie wyszło za drogo, firma VFS Usługi Finansowe Polska, która również w tym roku świętuje jubileusz 20-lecia obecności w Polsce przygotowała dla samochodów ciężarowych z edycji na 20-lecie wyjątkowo atrakcyjny pakiet finansowania „Razem łatwiej”.

Tak przy okazji, trochę po czepialsku – czy was też razi Volvo FH12 z końcówki produkcji tej generacji umieszczone przy napisie „1994”?

volvo_fh_20_lecie_w_polsce_2