OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 4 Luty, 2019

Jeździj 80 km/h po autostradach i bezwzględnie skupiaj się na drodze – inicjatywa “Czujność i 80 km/h”

Policja drogowa z Mannheim, kilka niemieckich stowarzyszeń, przewoźnicy, a także kierowcy – wszystkie te grupy wspólnie rozwijają drogową inicjatywę „Czujność i 80 km/h”. Promuje ona dziesięć drogowych zasad, które mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa i ograniczyć ilość wypadków w branży transportowej.

Inicjatywa „Czujność i 80 km/h” powstała w marcu 2018 roku i stale przyłączają się do niej kolejne podmioty. W ramach akcji, wspomniane dziesięć zasad będzie promowane wśród kierowców zawodowych. Ponadto, uczestnicy akcji mają dawać przykład swoim własnym zachowaniem.

Same zasady, jak tłumaczą ich twórcy, przewidziane są dla odpowiedzialnych kierowców, którzy nie chcą narażać ani siebie, ani innych uczestników ruchu. Jak zaś sama nazwa wskazuje, dotyczą one skupiania się na jeździe, a także bezwzględnego przestrzegania ograniczeń prędkości. Stety lub niestety, przez to ostatnie rozumie się także jazdę 80 km/h po autostradach.

Dziesięć zasad promowanych przez inicjatywę “Czujność i 80 km/h”:

1. Zawsze przestrzegaj przepisów o czasie pracy i wykorzystuj okresy odpoczynku w przemyślany sposób.

2. Połączenia telefoniczne wykonuj tylko w pilnych sprawach i tylko poprzez zestaw głośnomówiący. Pamiętaj, że każda rozmowa telefoniczna może rozpraszać.

3. Wyeliminuj korzystanie z mediów społecznościowych, obsługiwanych za pomocą smartfonów, tabletów lub nootebooków. Mowa tutaj na przykład o Facebooku, WhatsAppie, YouTube, oraz SMS-ach.

4. Zmianami w trasie przejazdu, planowaniem tras oraz dokumentami zajmuj się tylko na postoju.

5. Czynności niezwiązane z pracą kierowcy, takie jak czytanie, zaparzanie kawy, przygotowywanie posiłków lub dbanie o higienę osobistą, nie mogę być wykonywane w czasie jazdy i należy ich unikać.

6. Jedzenie lub picie w czasie jazdy jest dozwolone tylko w sytuacji, gdy nie zakłóca koncentracji na drodze.

7. Spożywanie alkoholu lub innych środków wpływających na koncentrację jest surowo zabronione, zarówno w czasie jazdy, jak i przed nią.

8. Zmiany ubrań dokonuj tylko na parkingach, a także noś solidne obuwie.

9. Jeśli coś spadnie ci na podłogę, poczekaj do najbliższej przerwy i dopiero wtedy podnieś.

10. Zasada „Max 80”: zawsze przestrzegaj ograniczeń prędkości, szczególnie na odcinkach z ograniczeniami oraz przy robotach drogowych. Zachowuj bezpieczną odległość i przestrzegaj zakazów wyprzedzania.

Ulotkę wydaną w ramach inicjatywy, w języku niemieckim, można pobrać tutaj.