OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 21 Luty, 2018

Jelcz 325 w komunikacie ITD – viatollowy patrol GITD zainteresował się zmęczoną życiem szambiarką

Z racji bycia gatunkiem na wyginięciu, spotykanym głównie w ruchu lokalnym, Jelcze nie są częstymi gośćmi komunikatów ITD. Poniższy komunikat jest więc podwójnym wyjątkiem. Po pierwsze, mamy tutaj właśnie Jelcza, model 325 z zabudową asenizacyjną. Po drugie natomiast, kontroli stanu technicznego dokonali funkcjonariusze GITD, zwykle zajmujący się pilnowaniem systemu viaTOLL.

Oto tekst opublikowany przez GITD:

We wtorek, 20 lutego 2018 r. inspektorzy z Biura Elektronicznego Poboru Opłat Sekcji Północno-Wschodniej GITD zatrzymali do kontroli drogowej w Biskupcu (powiat olsztyński) pojazd asenizacyjny. Kierujący nie okazał do kontroli żadnego z wymaganych dokumentów. Inspektorzy ustalili, iż ciężarówka porusza się bez aktualnych badań technicznych (ostanie upłynęły w listopadzie 2016 r.) i aktualnej polisy OC.

Następnie przeprowadzili kontrolę stanu technicznego pojazdu, która wykazała szereg poważnych usterek: nadmierne wycieki płynów eksploatacyjnych, nieszczelny układ hamulcowy (pneumatyczny), niepewne mocowanie do ramy pojazdu zbiornika asenizacyjnego oraz niesprawny lewy przedni kierunkowskaz.

Inspektorzy wezwali na miejsce kontroli drogowej właściciela samochodu ciężarowego. Nie był on w stanie określić, gdzie znajduje się dowód rejestracyjny pojazdu ani czy posiada aktualną polisę OC.

W związku z tym właściciela szambiarki ukarano mandatem za dopuszczenie do ruchu pojazdu niesprawnego technicznie, a kierującego mandatem za nie okazanie do kontroli drogowej wymaganych dokumentów. Z powodu stwierdzonych usterek stanu technicznego i braku aktualnej polisy OC, inspektorzy wydali zakaz dalszej jazdy niesprawnym pojazdem.

Ten wpis ma 26 komentarzy

 1. Iveco napisał(a):

  A Tadka premium idzie przez Gubin. I ma święty spokój.

 2. Kamil napisał(a):

  Nocą by przeszedł na odcięciu, tylko kto nocą wozi szambo ?!

 3. egon napisał(a):

  jaki jelonek to laleczka powinien być , 180 zł za 1 wywóz , ok 5 kursów dziennie to min , niemal 1000 zl dniowka – koszty niewielkie , czego chciec wiecej ? i tak nie dbac o autko

  • Tomek napisał(a):

   180zl,z czego połowa zostaje w oczyszczalni, jakaś część na paliwo i już nie jest tak kolorowo jak ci się wydaje 🙂

  • 1 napisał(a):

   Jakbyś jeszcze panie mądraliński dowiedział ile kosztuje zrzut w oczyszczalni to byłbyś choć trochę obiektywny bo takie pisanie, jeszcze nieprzestrzegając interpunkcji i ortografii to możesz sobie …

 4. VelS napisał(a):

  Ten typ pojazdu ma bardzo szlachetną nazwę => SZAMBELAN

 5. Pioter napisał(a):

  Tak,się tylko wydaje, ale trzeba jeszcze oplacic ścieki, zależy jaka stawka na jest na oczyszczalni i ile towaru zwali. Druga rzecz to paliwo, które również kosztuje.

 6. Tirek1 napisał(a):

  Niech się wezmą za magnesiasiarzy i karciarzy. Tato sefie pojadę nocą i dam radę. Kw…….. Mać ale powód do dumy. Sorki za słownictwo Filip ale mam ie aż rozp…… Za chwilę.

 7. dono napisał(a):

  Maja w koncu CEPIK? Jesli tak, to wszystko powinno byc w systemie. Po co te zabawy w “kupil pan polise, czy nie”

 8. maniek16 napisał(a):

  Jak na takiego “Dziadka” to i tak mało usterek,gorsze wraki po drogach jeżdżą i tego ITD nie widzi???

 9. Old Truck napisał(a):

  Stary czy młody, o sprzęt trzeba dbać.

 10. zet90 napisał(a):

  Popieram – ITD nie powinna przymykać oka na stare śtrucle na zasadzie że chłop nie wiele takim zarobi to niech se jeździ dalej.

 11. krzysiek napisał(a):

  Jaka oczyszczalnia,,,,?(on by tam nawet nie dojechał),,, realia ,pole,łąka i jeszcze rolnik za nawożenie parę gr.rzuci..

 12. Witte151262 napisał(a):

  Tak jest z glupkamki z itd jeszcze zatrudnić 50tys inspektorów a my ich utrzymujemy ale bandyta złapali maga być dumni z akcji dobrze ze wyjechałem z debile go kraju a tak na nawiasie.jakos w Belgii lokalny transport jest w gorszym stanie jak ten Jelonek a inspekcja się. Nie błazni śmiesznym kontrolami

 13. Stefan napisał(a):

  Ten inspektor nie wie co czyni !!! On powinien paść na kolana odmówić ;; ojcze nasz i zdrowas matko i na dodatek anioł pański !! Przecierz to historia polskiej motoryzacji !! Kiedy ten inspektor walił w pieluchy jego ojciec dowoził z Szczecina do krosna konserwy rybne !!

 14. Maciek napisał(a):

  ” Po wielogodzinnym pościgu inspektorzy jupijajej dopadli biednego jelonka”

 15. Dawid napisał(a):

  Witte151262 no brawo że wyjechaleś! Musiało to być bardzo dawno temu, że zapomniałeś polskiej pisowni. A może jesteś totalnym nieukiem? Wczoraj mieliśmy dzień języka polskiego, tak że miał byś trochę wstydu i nie obrażał swojego nauczyciela języka polskiego z podstawówki. Ps. Mam nadzieję że z pisownią po francusku lub niderlandzku u ciebie lepiej, bo w czytaniu ichniejszych komunikatów drogowych jesteś asem.

 16. Scania napisał(a):

  A właśnie odnośnie Tadka coś go dawno tutaj nie widać 🙂

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.