OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 14 Maj, 2014

Jelcz 315 i Scania T143m 500, czyli czym cieszyłem swoje oczy w dniu wczorajszym

Wybrałem się wczoraj do Nowej Soli w woj. lubuskim, żeby zrobić zdjęcie pewnego bardzo ciekawego samochodu ciężarowego, którego już wkrótce zaprezentuję na łamach miesięcznika Truck&Van. Był to Jelcz 315 z początku produkcji, wyposażony jeszcze w przód rodem z Żubra. Auto jest w posiadaniu prawdziwych zapaleńców, w których garażach można zobaczyć m.in. praktycznie nowego Stara 28, obok którego już wkrótce zaparkuje odrestaurowany Żubr. Wróćmy jednak jeszcze na chwilę do 315, bo muszę przyznać, że prace restauracyjne uczyniły z niego jeden z najpiękniejszych pojazdów ciężarowych jakie widziałem. Auto urzeka detalami, a także dopracowanym wnętrzem. Poniżej jedno zdjęcie, więcej natomiast już wkrótce na łamach Truck&Van:

jelcz_315_nowa_sol

Wracając z Nowej Soli przy Orlenie na DK32 znalazłem natomiast klasyczną Scanię Torpedo serii 3. Ciężarówka zatrudniona jest przy transporcie paliw, a znajdująca się między Wolsztynem a Poznaniem stacja jest jej stałym miejscem pobytu. “Pięćsetka” nie robi co prawda szczególnego wrażenia stanem wizualnym, lecz jej właścicielowi nadal należa się brawa za utrzymywanie tego pojazdu przy pracy. Zdjęcie poniżej:

scania_143m_500

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. Mihu napisał(a):

    Uszanowanko! Fajnie, ze znajduja sie tacy ludzie, fajnie, ze znajduja sie jeszcze takie pojazdy, bo wiekszosc po prostu zostala zajechana na smierc.

  2. krcr napisał(a):

    Piękna 315-tka
    Masz w rozmiarze typu “tapeta Windows” ?

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.