Jedna z pierwszych nowych Scanii typu low deck – z siodłem 95 cm nad ziemią, bez udziwnień w konstrukcji

scania_r410_low_deck_2018_1

Po wielu miesiącach oczekiwania, na drogi zaczęły wyjeżdżać pierwsze Scanie nowej generacji z podwoziami typu low deck. Przykładem może być ta Scania R410 Highline z firmy Marco Eitens Transport. To pierwszy ciągnik z niskim siodłem, jaki w ramach nowej generacji trafił na rynek holenderski.

Opisywana Scania otrzymała opony o rozmiarze 295/60 R22,5 pneumatyczne zawieszenie oraz standardową budowę podwozia. Skutkowało to obniżeniem wysokości siodła do poziomu 95 centymetrów. Na pewno nie jest to żaden rekord, jako że DAF potrafi zejść o nawet 4 centymetry niżej. Marco Eitens Transport podkreśla jednak, że szukało pojazdu możliwie standardowego, bez specjalistycznych rozwiązań w zawieszeniu, czy nietypowych rozmiarów opon.

Takie podejście wynika z przeznaczenia pojazdu. Na zdjęciach mamy co prawda typowo lotniczą naczepę, przystosowaną do przewozu samolotowych kontenerów. Ma ona 17,5-calowe felgi oraz 3 metry wysokości wewnętrznej. Czarny ciągnik będzie jednak pracował nie tylko dla transportu lotniczego, ale także w najzwyklejszej dystrybucji świeżych warzyw, na raczej krótkich dystansach.

Wyposażenie? Kierowca naprawdę nie będzie mógł narzekać, otrzymując skórzaną tapicerkę, bogatszą wersję systemu audio, reflektory LED, a nawet kamerę obserwującą „martwe pole”.

scania_r410_low_deck_2018_2