OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 6 Styczeń, 2017

Jeden z pierwszych egzemplarzy ciągnika Nikola One będzie jeździł z polskim godłem na kabinie

pocono_logistics_nikola_one_1

Ciągnik siodłowy Nikola One, powszechnie uważany za zapowiedź prawdziwej rewolucji w transporcie, z polskim godłem na kabinie? Zgodnie z zapowiedziami firmy Pocono Logistics, coś takiego zobaczymy już wkrótce. Powyżej widzicie już nawet wizualizację pokazującą jak taki pojazd może wyglądać.

Zacznijmy jednak od przedstawienia firmy Pocono Logistics. Jest to przedsiębiorstwo ulokowane w Stanach Zjednoczonych, w stanie Pensylwania, lecz założone i prowadzone przez Polaków, a także wielu Polaków zatrudniające. Każdy ciągnik siodłowy ma tutaj na nadwoziu charakterystycznego białego orła na tle biało-czerwonej mapy, natomiast na naczepach flagi polski łączą się z flagami amerykańskimi. Naczepy te służą przede wszystkim do transportu odpadów na kilkusetkilometrowych trasach, obsługując wysypiska ulokowane w pięciu stanach. Ładunki tego typu bywają naprawdę bardzo ciężkie i dlatego też firma posiada wiele ciągników z bardzo mocnymi silnikami.

pocono_logistics_nikola_one_2

Już wkrótce pojęcie “mocny” zostanie jednak wprowadzone w Pocono Logistics na nowy poziom. Przewoźnik ten poinformował bowiem na swoim Facebooku, że udało mu się dostać do grona pierwszych klientów firmy Nikola, przy okazji chwaląc się obecnością na światowej premierze tego pojazdu. Mówiąc krótko: Pocono Logistics jako jedna z pierwszych amerykańskich firm wprowadzi do swojej floty 1000-konny ciągnik siodłowy zasilany prądem z ogniw wodorowych.

Oto informacja opublikowana przez firmę na Facebooku:

Pocono Logistic had the privilege of being invited to the first public unveiling of the Nikola Motors Truck in Salt Lake City, Utah. We will be one of their first customers as we move towards a more energy sustainable future!

Więcej na temat ciężarówki Nikola One, zasady jej działania, danych technicznych, rzeczywistego zasięgu, form zakupu oraz możliwości serwisowania, przeczytacie TUTAJ. Dodam też, że ciężarówki Nikola One mają w przyszłości trafić także do Europy, jako że na liście klientów znalazły się firmy ze Skandynawii. Przykładem może być tutaj norweski Tenden.

Źródło zdjęć: Facebook Pocono Logistics

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. U napisał(a):

  Kiedy to to faktycznie zacznie jeździć,choćby jakieś egzemplarze testowe?

 2. Ajsik napisał(a):

  Brawo dla Polaków! Szacunek, ze tak godnie reprezentujecie nasz kraj.

 3. Mad mike napisał(a):

  Ale maszyna!!!

 4. paboS napisał(a):

  wiadomo, od wożenia śmieci – niezła promocja godła

 5. Tomek napisał(a):

  Jestem pod wrażeniem… Nie tylko jeśli chodzi o ten ciągnik, ale w ogóle tabor tej firmy. No i widać, że właściciele są dumni ze swojego pochodzenia.

 6. anon-anon napisał(a):

  Brawo za inicjatywę.
  Ciężarówki ze stałymi trasami to jedna z niewielu nisz gdzie wodór ma szanse zaistnieć. Przynajmniej do czasu gdy baterie stanieją na tyle iż czysto elektryczne ciężarówki wygryzą takie wodorowe hybrydy.
  Najchętniej zobaczyłbym podobne próby ze statkami – tam “spalanie” metanu (bo tak otrzymuje się większość wodoru) i tak byłoby o niebo lepsze niż cały ten zasiarczony niebotycznie mazut / bunker oil czy jak to tam zwą…
  A “gorące” ogniwa wodorowe mają wiele zalet – poza długim (godziny) czasem rozruchu.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.