OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 22 Sierpień, 2017

Jechał na cudzej karcie, bez dokumentów dla ładunku, a mimo to zignorował wakacyjny zakaz ruchu

na_cudzej_karcie_w_czasie_zakazu_1

Jeśli już łamie się wakacyjny zakaz ruchu, jadący autostradą i będąc wprost wystawionym na kontrole, warto nie korzystać przy tym z cudzej kary i nie przewozić ładunku niezgłoszonego do państwowego systemu. Tak, jak zrobił to kierowca-właściciel tego MAN-a TGA, zatrzymanego przez WITD Poznań…

Oto inspekcyjny komunikat:

18 sierpnia w Żdżarach na autostradzie A2 w kierunku Warszawy tuż przed punktem poboru opłat został zatrzymany do kontroli pojazd członowy. Kierował nim właściciel polskiej firmy, który wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy na trasie Niemcy – Litwa.

W wyniku kontroli pojazdu i przedstawionych dokumentów inspektorzy z konińskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu stwierdzili, że przedsiębiorca prowadzący pojazd posługiwał się kartą innego kierowcy. Analiza czasu pracy wykazała nieprawidłowości. Ponadto przedsiębiorca wykonywał transport w trakcie obowiązywania zakazu w ruchu drogowym.

Kontrola ładowni ujawniła natomiast nieoznakowany ładunek ropopochodny w paletopojemnikach typu DPPL o pojemności 1000 l i o ciężarze łącznym 21940 kg. Z zamieszczonej informacji w dokumencie przewozowym wynikało, że ładunek podlega zgłoszeniu do rejestru SENT, a przedsiębiorca tego nie dokonał. W związku z tym zostały na niego nałożone mandaty karne w sumie na 800 zł. Zostanie też wszczęte postępowanie administracyjne za posługiwanie się cudzą kartą kierowcy i za naruszenia z czasu pracy. W związku z niezgłoszeniem ładunku do SENT na miejsce kontroli wezwano patrol Krajowej Administracji Skarbowej, który przejął dalsze czynności wyjaśniające. Naczepa z ładunkiem została zatrzymana na parkingu Krajowej Administracji Skarbowej.

na_cudzej_karcie_w_czasie_zakazu_3 na_cudzej_karcie_w_czasie_zakazu_2

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. mobilek702 napisał(a):

  Pięknym łupem dziad międzynarodówkę klepie… Ta wstawka z blachy na drzwiach naczepy po prostu piękna!

 2. andrzej napisał(a):

  Chyba chłop właśnie doprowadził swoją firmę do upadku…

 3. 13*60 napisał(a):

  Dowalić idiocie i tyle.

  ITD robi wrażenie nieudacznej zbieraniny bo jak widać nawet tacy idioci jaja sobie robią w bezczelny sposób w “biały dzień”.
  Nic sobie nie robią z przepisów i z ITD.

  Jedna wielka szopka i najgorsze jest to ,że poza bełkotem propagandowym innych osiągnięć na dużą skalę nie widać…. a koszty rosną.

 4. Marcin napisał(a):

  Mają rozmach skur…yny…

 5. Sebastian Goździk napisał(a):

  Ale kara 800zl hehe a za taki transport wykasowal szekieli hehe. Chlopcy z Wiejskiej zamiast pomagac w rozwoju toleruja takie cos. W przeciagu 2tyg od rozp dzial mojej firmy 2kontrole skarbowe, ze niby takie proced itp, drodzy wladcy Polski a raczej tego co z Niej zostalo, mysle, ze za takich gagatkow jak w artykule czaas sie brac, by inni uczciwi mogli sie rozwijac. Pzdr

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.