Jazda na suwak i korytarz życia – nowe przepisy wejdą w życie z pewnym opóźnieniem

Polski parlament kontynuuje prace nad nowymi przepisami dla kierowców. Mowa tutaj o obowiązku jazdy na suwak oraz tworzenia korytarzy ratunkowych. Wczoraj sejm zaakceptował ten projekt, lecz jego wejście w życie odbędzie się z pewnym opóźnieniem.

Po zatwierdzeniu przez sejm, nowe przepisy potrzebują jeszcze akceptacji senatu oraz prezydenta. Kalendarz prac parlamentarnych jest natomiast na tyle obłożony, że wszystko trzeba było odłożyć w czasie. Dlatego też, zamiast pierwotnie planowanej daty 1 listopada, zdecydowano się na inaczej określony termin.

Gdy już projekt przepisów zostanie zaakceptowany na wszystkich szczeblach, a także dojdzie do jego oficjalnego ogłoszenia, zacznie on obowiązywać po 21 dniach. Kiedy konkretnie się to wydarzy, trudno obecnie powiedzieć. Raczej na pewno nie będzie to jednak początek zbliżającego się listopada.

Przypomnę też, że rząd ma już gotowe grafiki informacyjne dla kierowców. Prezentują one poprawne stosowanie obu nowych zasad, a wszystko możecie zobaczyć poniżej:

1. Suwak:

2. Korytarz życia: