OFERTY PRACYKONTAKT
Opublikowane 15 Październik, 2018

Japoński przewoźnik przejechał z Holandii do Władywostoku – trasa zajęła około trzech tygodni

W nawiązaniu do tekstów:

Dwie Scanie S410 ruszyły w trasę z Holandii do Japonii – firma promuje w ten sposób zawód kierowcy

Dwie japońskie ciężarówki spotkane na A2 w Zbąszynku – to zestawy jadące na kołach przez całą Rosję

Jak się okazuje, transport drogowy między Holandią a Władywostokiem jest całkowicie możliwy. Nic nie wskazuje też na to, by były jakiekolwiek problemy z dotarciem jeszcze dalej, do Korei Południowej, a nawet do Japonii. Wszystko zaś udowodniła japońska firma TransWeb, która odebrała dwie Scanie S410 bezpośrednio z holenderskiej fabryki.

Ciężarówki wyruszyły z Holandii 20 września. Po drodze zrobiły kilkudniowy postój na targach IAA 2018 w Hanowerze, a następnie, w ostatnim tygodniu września, udały się na wschód. Przejechały przez Polskę, Litwę, Łotwę oraz przez praktycznie całą Rosję. Ostatnim przystaniem w tym kraju jest daleki Władywostok, gdzie samochody dotarły 12 października.

Japończycy podsumowują, że przejazd z Holandii do Władywostoku zajął im trzy tygodnie. Pokonano przy tym 12 tys. kilometrów, z czego aż 10 tys. po rosyjskich drogach, bez większych problemów. Teraz ciężarówki czekają na prom, który zawiezie je do Korei Południowej, a następnie po Japonii. Ostatnim etapem będzie zaś przejazd przez samą Japonię, zmierzając w kierunku stolicy kraju.

Warto też zwrócić uwagę na zmiany kierowców, które zorganizowano po drodze. Przejazd z Holandii do Władywostoku obsłużyły trzy różne ekipy kierowców, które dolatywały na miejsce wymiany. Dzięki temu większa część pracowników TransWeb miała szansę doświadczyć tej niewątpliwej przygody. Ostatnia ekipa, która dojechała aż do Władywostoku, przejęła ciężarówki 8 października. Punktem startowym ich przejazdu był Irkuck.

Liczne zdjęcia z przejazdu firma TransWeb zamieszczała tutaj. Komentarze są co prawda w języku japońskim, lecz Google Translator bardzo dobrze sobie z tym radzi.

Poniżej: Scanie czekające na transport we Władywostoku

Źródło zdjęć: transweb.co.jp

Ten wpis ma 14 komentarzy

 1. BULEK Z VOSA napisał(a):

  Wiadomo ile tradycji na gawrach popłacili????

 2. Konrad napisał(a):

  “Ostatnim przystaniem w tym kraju jest daleki Władywostok, gdzie samochody dotarły 12 września” a nie powinno być 12 października? Pozdrawiam 🙂

 3. Sesek napisał(a):

  Taki dziw. Mój szef jak miał krótko koło d…y to też na lotnisko we Frankfurcie przysłał zapasowego kierowce 😉 samolotem. Można? Można:)

 4. czarek332211 napisał(a):

  “Ostatnim przystaniem w tym kraju jest daleki Władywostok, gdzie samochody dotarły 12 września.”

  Chodziło pewnie o 12 października 😉

 5. Tołdi napisał(a):

  Czekamy na zdjęcia już z Japonii oraz z samej przeprawy promowej.

 6. Adam napisał(a):

  Busem by był na rano.

 7. LLU napisał(a):

  Też mi wyczyn,następnego dnia na rano bym był a nie trzy tygodnie ..

  • mareczek_lukow napisał(a):

   oni pojechali turystycznie a nie zarobkowo więc bez pośpiechu.
   Jajogłowi obliczają spalanie – kaganiec 70km/h i rekordowe spalanie 20,54785447 litra.
   Scania na dotarciu i jeszcze szwagra nie poznała

 8. 45pauza napisał(a):

  Ciekawe gdzie pauze wykrecil 45 🙂 pewnie w jakimś za.ebisty hotelu pod lasem

 9. dziad wszewied napisał(a):

  posłuchajcie bartosiaka , ale tak przez palce albo sami zacznijcie myśleć, dinksy robio zwiad ile można przewieźć i jak długo taki trwa jak wuj sam pujdzie na udry z kitajem. to jest taki wariant a “nóż” a gdyby nam się udało zrobić to co oni nam robili podczas 2 woj św – i chodzi mi tu właśnie o transport https://youtu.be/hQgKt74ClqA?t=820 a nie zbrodnie, po prostu tak wygląda zwiad w nowoczesnym państwie którego , punkt ciężkości sprawowania “wadzy” nie leży poza konstytucyjnymi jego organami, (pije do warszawiwy)
  generalnie pozdawiam autora strony. pomiimo że czesto jes oczadziały od marksizmu kulturowego, widocxznego w duchu przpisów i regulacji którym kinicuje, to można się też czegoś dowiedzieć czego nie ma w mediach głównego ścieku.
  a np tym z Was czytających którym podobał się inny świat w relacvji kierowcy pksu trasa do iranu polecam historie pieriegończików via polska lub via transsibieria

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.