Jakie opony wybrać do samochodu ciężarowego? Sprawdź ofertę Inter Cars – jakość w optymalnej cenie…

Publikacja na zamówienie

Podczas eksploatacji pojazdów ciężarowych często okazuje się, że jednym z najwyższych kosztów związanych z użytkowaniem środków transportu jest koszt serwisu oraz wymiany ogumienia, oraz uszkodzonych felg. Od ich stanu zależy nie tylko bezpieczeństwo na drogach, czas dostarczenia, ale także zużycie paliwa. Mają więc wpływ na szybkość, pewność i bezpieczeństwo transportu.

Opony przenoszą bardzo duże obciążenia, szczególnie przednie oraz na osiach naczepy, podczas manewrów czy przygotowywania pojazdu pod załadunek lub rozładunek. Osobną kategorią jest ogumienie do pojazdów ciężarowych wykorzystywanych poza drogami asfaltowymi.

Ogumienie musi być odporne na punktowe naprężenia, ostre przedmioty, ścieranie, ale i zapewniać trakcję na niestabilnych podłożach oraz ograniczać zużycie paliwa na drogach utwardzanych. Nic więc dziwnego, że w wielu przypadkach uszkodzona opona bywa najczęstszą przyczyną unieruchomienia pojazdu i opóźnień.

Jakie opony wybrać do pojazdu ciężarowego? Sprawdź ofertę Inter Cars!

Tak jak wspomnieliśmy, przed oponami stawiany jest szereg wymagań, często sprzecznych. Tylko firmy o długiej tradycji, doświadczeniu i z odpowiednim zapleczem badawczo-rozwojowym są w stanie skutecznie sprostać potrzebom transportu, dla którego obok jakości, cena ma niebagatelne znaczenie. Szczególnie w dobie kryzysu w branży, obserwowanego od kilku miesięcy.

Oferta Inter Cars obejmuje różnych producentów opon o skrajnym przeznaczeniu. W ofercie posiadamy opony do osi kierowanej, napędowej, naczep i przyczep, a także uniwersalne. Opony z naszej oferty wykorzystywane są na drogach i w terenie, w pojazdach ciężarowych, autobusach, przyczepach naczepach, a niekiedy pojazdach budowlanych, naczepach i przyczepach do przewozu kruszywa. Wśród produktów z naszego portfolio znajdziesz także felgi stalowe i aluminiowe. Pełną gamę opon i felg znajdziesz w e-Catalogu i Katalogu Online.

Ostatnio, coraz większym zainteresowaniem klientów cieszą się opony Ralson. Oferują świetną relację ceny do jakości; to marka jeszcze stosunkowo nieznana w Polsce, chociaż aktualnie dostarcza opony do 70 krajów świata i jest w pierwszej piątce najdynamiczniej rozwijających się producentów na rynku.

Ralson – historia, doświadczenie i dynamiczny rozwój

Ralson powstał w 1974 roku jako producent opon do rowerów. Pierwszą oponę samochodową stworzył w 2000 roku. Niedawno firma otworzyła jeden z najbardziej zaawansowanych zakładów produkcyjnych opon na świecie, produkujący ogumienie do pojazdów ciężarowych. Jego zdolność produkcyjna to milion opon rocznie, a planowana jest dalsza rozbudowa.

Produkcja odbywa się na terenie Indii, co minimalizuje koszt całkowity opony, a 4000 pracowników czuwa nad prawidłowym procesem produkcyjnym i wysoką jakością produktu. Chociaż marka wywodzi się z Indii, dzisiaj można mówić o globalizacji. W USA Ralson dostarcza wysokiej jakości opony TBR, zapewniające dużą redukcję kosztów eksploatacji, co szczególnie w rozbudowanych flotach pozwala na wysokie oszczędności.

Przewaga dzięki technologii

Centra badawcze marki skrywają zespół inżynierów badawczo-rozwojowych, technologów gumy będących autorami wielu znanych w branży wzorów bieżnika opon użytkowych. Mają do dyspozycji najnowocześniejsze systemy projektowania, symulacji komputerowej i testów zaprojektowanych przez siebie opon. Dzięki temu stworzono karkasy i bieżnik, idealne do wydajnej i oszczędnej eksploatacji pojazdu ciężarowego.  Gotowe opony prototypowe poddawane są rygorystycznym testom w laboratoriach oraz na różnych rodzajach nawierzchni.

Gotowe opony, wdrożone do produkcji, poddawane są rygorystycznym kontrolom przy użyciu testów wytrzymałościowych, promieniowaniu rentgenowskim, a także pod kątem jednorodności. Dzięki temu klienci otrzymują opony o takich samych właściwościach, przyczepności, wytrzymałości i trwałości bez względu na partię czy rok produkcji.

Linie produkcyjne zostały zaprojektowane i wykonane przez najlepszych producentów z Holandii, USA, Niemiec, Włoch, Japonii, Francji i wielu innych krajów.

Największe atuty opon Ralson:

  • zaprojektowane przez inżynierów z Japonii, którzy mają kilkudziesięcioletnie doświadczenie w branży opon ciężarowych,
  • wyprodukowane na najlepszych dostępnych maszynach na rynku (USA, Holandia, Niemcy i Japonia),
  • gwarancja 5 lat od daty produkcji,
  • w oponach zamontowane są czujniki RFID,
  • producent gwarantuje wysoką jakość, długie przebiegi, wysoką trwałość opony.

Najpopularniejsze i najbardziej polecane modele opon Ralson to:

  • opona ciężarowa naczepa RTR 61 wykorzystywana do naczep i przyczep,
  • opona ciężarowa przód RMR 61, w której położono szczególny nacisk na wytrzymałość i ograniczenie ryzyka eksplozji w czasie jazdy,
  • opona ciężarowa napędowa RDR 75, która musi zapewnić dużą skuteczność w przenoszeniu trakcji.

Aktualnie w Polsce przeprowadzane są testy opon Ralson. Wstępnie możemy spodziewać się przebiegu niemal 314 tys. km na jednym komplecie.

Więcej informacji o oponachfelgach, ich cenach i rozmiarach jednym słowem o pełnej ofercie Inter Cars w zakresie felg i ogumienia do pojazdów ciężarowych i autobusów znajdziecie w Inter Cars e-Catalog oraz Katalogu Online. O szczegóły spytaj swojego przedstawiciela handlowego.