Jaki akumulator do auta – Volkswagen?

Reklama internetowa na łamach 40ton.net

Akumulator to absolutnie podstawowy element samochodu. Odpowiada za magazynowanie energii elektrycznej w formie chemicznej. Nie raz i nie dwa zdarzyło się wielu z nas niemiło rozczarować, kiedy rano okazało się, że auto jest unieruchomione, właśnie ze względu na awarię akumulatora. Przygotowując się do zakupu nowej części, warto rozeznać się w choćby niewielkim stopniu na temat pewnych zasad i właściwości, którymi należy się sugerować przy wyborze. Kluczowe są: wymiary akumulatora (żeby zmieścił się we wnęce na niego przewidzianej), rozmieszczenie zacisków plus i minus, pojemność (wyrażana w Ah) oraz prąd rozruchowy (wyrażany w amperach [A]). Poniżej garść informacji będących odpowiedzią na pytanie dotyczące tej część w kontekście jednej z najpopularniejszych marek na naszym rynku – jaki akumulator do Volkswagena?

Akumulator VW Polo

VW Polo to jeden z najpopularniejszych modeli VW w historii. Razem z Golfem i Passatem od lat 70 tworzą trzon niemieckiej marki. Aktualnie produkowana jest szósta generacja tego modelu. Jaki akumulator do Volkswagena Polo wybrać? Przede wszystkim – należy zweryfikować o jakim silniku mówimy. Inny akumulator będzie pasował do benzyny, inny do diesla. W pierwszym przypadku, należy skupić się na rozmiarze 207x175x190 mm i pojemności przynajmniej 44 Ah. W przypadku motoru wysokoprężnego, powinno się rozejrzeć za rozmiarem 242x175x190 mm, a pojemność nie powinna być niższa niż 60 Ah.

Akumulator VW Golf

VW Golf to model-legenda. Od niego na dobre zaczęła się w Europie moda na auta kompaktowe, powszechnie uznawane za segment „C”. Ósma, najświeższa odmiana popularnego Golfa, produkowana jest od 2021 roku. Akumulatory jakie należy rozważać w przypadku tego samochodu, wyposażonego w benzynową odmianę silnika to takie o pojemności min. 65 Ah oraz wymiarze 242x175x190 mm. Dla diesla będzie to odpowiednio – minimum 70 Ah oraz rozmiar 278x175x190 mm.

Akumulator VW Passat

Passat to jeden z najdłużej produkowanych modeli pod jedną nazwą. VW sprzedaje go od 1972 roku, co oznacza, że niebawem będzie obchodził czterdzieste urodziny. Przez ten czas do nabywców trafiło około 30 milionów egzemplarzy. Oznacza to, że Passat znajduje się w piątce najchętniej kupowanych samochodów w historii. Aktualna generacja znajduje się na rynku od roku 2019 i podobnie jak w przypadku Golfa, jest to ósma odmiana tego modelu. Jaki akumulator do VW Passata? Do benzynowej odmiany należy szukać minimum 60 Ah pojemności i rozmiar 242x175x190 mm. Diesel to rozmiar 278x175x190 mm oraz pojemność minimum 70 Ah.

Gdzie szukać akumulatora?

Jeśli nie jesteśmy pewni co do doboru części, najlepiej skorzystać ze specjalistycznej strony, na której z łatwością znajdziemy potrzebną pomoc. Na stronie https://economy-parts.pl/ bez problemu znajdziemy interesujące nas części. Wszystko to za sprawą prostej w obsłudze wyszukiwarki. Wystarczy znać model swojego auta oraz jego rocznik. Co ważne – znajdziemy tam części również do pozostałych marek z grupy Volkswagen, min. do Skody oraz Seata.