Jak zadbać o piękną, sprowadzoną ciężarówkę, czyli DAF XF105 i dwóch dbających o sprzęt kierowców

Kupienie atrakcyjnej ciężarówki z drugiej ręki to tak naprawdę nie jest większy problem. Wystarczy wybrać się do Holandii lub do Danii i już można przebierać w placach pełnych ciekawie pomalowanych ciężarówek, często wzbogaconych też o jakieś ładne dodatki. Część tego typu maszyn trafia oczywiście także i do Polski, co jednak nie znaczy, że dzięki temu atrakcyjnych pojazdów jest u nas na pęczki. Wręcz przeciwnie, wiele poruszających się po polskich drogach ciężarówek nosi co prawda ślady pięknej młodości, lecz są to tylko ślady, często przykryte też śladami kilku lat ciężkiej pracy, a także po prostu pewnym zaniedbaniem.

daf_van_maanen_holandia

Poniżej można jednak zobaczyć wyjątek od tej reguły, mianowicie dwa DAF-y XF105, które po odsłużeniu swojego w Holandii przyjechały do Polski jako ciężarówki bardzo ładne, zaś dzisiaj można je określić pojazdami wręcz wyjątkowo ładnymi. Są to ciągniki siodłowe, które rozpoczęły swoją drogową karierę w barwach upadłej w 2013 roku firmy Van Maanen, zawsze wyróżniającej swoje pojazdy bordowo-złotym malowaniem, naprawdę przyjemnym dla oka. W Polsce ciężarówki trafiły natomiast w ręce jednego z podwykonawców firm DHL oraz jego dwóch rozkochanych w ciężarówkach kierowców. Piotr Grodzki i Patryk Osowicz postanowili włożyć trochę serca w opiekę nad narzędziami swojej codziennej pracy, utrzymując je w atrakcyjnym stanie wizualny, a także dbając o gustowne, typowo holenderskie oświetlenie. Zobaczcie sami na dwóch ładnych fotografiach.

Zdjęcia wykonał jeden z kierowców, Piotr i pochodzą one ze zbiorów grupy Truck-Spotters.eu, której fotografie regularnie publikuję w stałej serii artykułów czekającej TUTAJ. Zapraszam również na forum Truck-Spotters.eu, gdzie czeka mnóstwo interesujących zdjęć samochodów ciężarowych.

daf_xf105_nl_tuning_van_maanen_polska_1 daf_xf105_nl_tuning_van_maanen_polska_2