transfactor3665
Opublikowane 12 Styczeń, 2016

Jak wygląda wnętrze opancerzonych kabin ciągników siodłowych oraz solówek brazylijskiej firmy Prosegur

mercedes_atron_ciagnik_siodlowy_naczepa_opancerzony

Pamiętacie jak pokazywałem opancerzone ciągniki siodłowe z Brazylii, budowane na bazie Mercedesów Atron (artykuł TUTAJ)? Właśnie pojawił się pretekst, aby wrócić do tego zagadnienia, gdyż Prosegur, właściciel opancerzonych ciągników, rozszerzył pod koniec 2015 roku swoją flotę.

Żółty park maszyn tym razem wzbogacił się o osiem ciężarówek marki Scania – dwa ciągniki siodłowe typu P310 4×2 oraz sześć podwozi P310 6×2. Są to pierwsze Scanie w historii tej firmy, a każda z nich jest naturalnie od początku do końca opancerzona, z oryginalnej kabiny zachowując tylko atrapę chłodnicy i osłonę przeciwsłoneczną. Jeśli natomiast chodzi o wnętrze to możemy ocenić je sami, jako że Scania Brasil opublikowała dwie zdradzające kilka szczegółów fotografie. Są one o tym bardziej ciekawe, że układ wnętrz opancerzonych ciężarówek zazwyczaj pozostaje tajemnicą, z oczywistych względów. No to oglądamy!

scania_p310_prosegur_opancerzona_kabina_3scania_p310_prosegur_opancerzona_kabina_1 scania_p310_prosegur_opancerzona_kabina_2 scania_p310_prosegur_opancerzona_kabina_4

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. ciekawski napisał(a):

  co ta firma przewozi???

 2. pete379 napisał(a):

  No to takich maszyn nie obrobiliby złodzieje w stylu rodem z “Szybkich i Wściekłych” jak to się działo na niemieckich autostradach.

 3. pajakleon97 napisał(a):

  smieszne sa te zamki i zasuwki jak w stodole od wewnatrz, kabina opancerzona nie przyda sie na wiele gdy opony sa chyba zwyczajne no i te lufciki w drzwiach na zewnatrz mozna tam cos wsadzic np gazem usypiajacym prysnac tak to widze 😀

 4. Baloo napisał(a):

  Swoją drogą ciekawi mnie czy zastosowano jakiś system, na wypadek przebicia opon.

 5. ciekawski napisał(a):

  A naczepy i kontenery jak są chronione

 6. Nomis napisał(a):

  Kolego “pajakleon97” …
  1) ta smieszna zasówka w drzwiach uniemozliwia ich otwarcie w przypadku odcięcia prądu- czyli ekstremalna sytuacja np.wywrotka pojazdu i odcięcie elektryki…
  2) lufciki to nic innego jak otwory strzelnicze co jest zakazane w pojazdach specjalnych np. w PL.a które w sytuacji ekstremalnej umozliwiają ochronę ładunku oraz załogi pojazdu !!

  Opony na pewno ma wzmocnione oraz jest wyposazony “w wewnętrzny system wypierania powietrza na zewnątrz” pojazdu co uniemozliwia “zagazowanie obsady pojazdu”.

  Więcej niż na stronach producenta i z doświadczenia nie napiszę.

  Swoją drogą…zginąć wożąc pieniadze a smartfony ?

Odpowiedz