Jak wygląda wnętrze opancerzonych kabin ciągników siodłowych oraz solówek brazylijskiej firmy Prosegur

mercedes_atron_ciagnik_siodlowy_naczepa_opancerzony

Pamiętacie jak pokazywałem opancerzone ciągniki siodłowe z Brazylii, budowane na bazie Mercedesów Atron (artykuł TUTAJ)? Właśnie pojawił się pretekst, aby wrócić do tego zagadnienia, gdyż Prosegur, właściciel opancerzonych ciągników, rozszerzył pod koniec 2015 roku swoją flotę.

Żółty park maszyn tym razem wzbogacił się o osiem ciężarówek marki Scania – dwa ciągniki siodłowe typu P310 4×2 oraz sześć podwozi P310 6×2. Są to pierwsze Scanie w historii tej firmy, a każda z nich jest naturalnie od początku do końca opancerzona, z oryginalnej kabiny zachowując tylko atrapę chłodnicy i osłonę przeciwsłoneczną. Jeśli natomiast chodzi o wnętrze to możemy ocenić je sami, jako że Scania Brasil opublikowała dwie zdradzające kilka szczegółów fotografie. Są one o tym bardziej ciekawe, że układ wnętrz opancerzonych ciężarówek zazwyczaj pozostaje tajemnicą, z oczywistych względów. No to oglądamy!

scania_p310_prosegur_opancerzona_kabina_3scania_p310_prosegur_opancerzona_kabina_1 scania_p310_prosegur_opancerzona_kabina_2 scania_p310_prosegur_opancerzona_kabina_4