Jak działają aukcje samochodów poleasingowych?

Publikacja na zamówienie

Samochód prosto od producenta czy może taki, który już wcześniej miał właściciela? To, jakie auto warto kupić, jest ogromnym dylematem. Za każdym z rozwiązań przemawiają inne korzyści. Auta nowe mają stan techniczny bez zarzutu, jednak ich cena jest dosyć wysoka. Z kolei samochody używane, to niska cena, lecz często stan techniczny budzący wiele wątpliwości. A może skusić się na aukcje samochodów poleasingowych?

1.   Czym jest samochód poleasinowy?

2.   Dla kogo skierowane są aukcje poleasingowe i kto może z nich korzystać? 

3.   Jakie używane auta poleasingowe znajdziemy na rynku?

4.   O czym musisz wiedzieć przed licytacją samochodów poleasingowych?

Licytacje aut poleasingowych to temat, który jeszcze nie jest bardzo popularny, choć z każdym rokiem coraz więcej osób decyduje się na taką drogę nabycia auta. Jakie są korzyści z takiego rozwiązania i co w ogóle oznacza, iż samochód jest poleasingowy? Zaciekawił Cię ten temat? Przeczytaj artykuł do końca!

Czym jest samochód poleasinowy?

Nie każdy dobrze orientuje się w terminologii i z pewnością spora grupa osób zastanawia się nad tym, co to w ogóle oznacza, iż samochód jest poleasingowy? Jeżeli Ty też należysz do takich osób, to spieszymy z wyjaśnieniem. Samochód poleasingowy nie jest pojazdem nowym. Ma on na swoim liczniku przeważnie kilkadziesiąt tysięcy kilometrów, czasem więcej, które przejechał będąc częścią firmy. W tym czasie był on regularnie serwisowany przez specjalistów w autoryzowanych salonach, dzięki czemu możesz mieć pewność, iż żadna usterka nie umknęła ich uwadze. Duże firmy i korporacje przeważnie raz na kilka lat zmieniają swoją flotę, a samochody, które do tej pory były w leasingu trafiają na aukcje internetowe organizowane przez stworzone w tym celu platformy.

Dla kogo skierowane są aukcje poleasingowe i kto może z nich korzystać? 

Praktycznie nie ma żadnych ograniczeń co do tego, kto może korzystać z aukcji poleasingowych. Osoba nabywająca pojazd musi być oczywiście osobą pełnoletnią, w przeciwnym razie w świetle przepisów obowiązujących na terytorium naszego kraju nie będzie mogła zawrzeć umowy kupna. Jest jeszcze jeden wymów – trzeba założyć konto użytkownika, a także należy posiadać odpowiednie środki finansowe pozwalające na sfinalizowanie inwestycji. Zawsze też można postarać się o to, aby płatność za samochód została rozłożona na raty.

Jakie używane auta poleasingowe znajdziemy na rynku?

Różnorodność modeli dostępnych na aukcjach poleasingowych jest ogromna. Znaleźć tam można zarówno samochody osobowe o niewielkiej pojemności silnika, które wprost idealnie wpiszą się w potrzeby użytkownika przemieszczającego się głównie po miejskich ulicach. Jeżeli jednak ktoś potrzebuje nieco większego auta, z dużym bagażnikiem, to również na aukcji znajdzie coś ciekawego dla siebie. wiele modeli samochodów poleasingowych znajdziesz na stronie: https://cararena.pl/aukcje/samochody-osobowe Na poszukiwania wymarzonego samochodu nie trzeba poświęcać ogromu czasu. Dostęp do sieci internetowej sprawia, że pojazd można nabyć dosłownie w kilka chwil.

O czym musisz wiedzieć przed licytacją samochodów poleasingowych?

Jeżeli ostatecznie zostanie podjęta decyzja, iż to transakcja dokonana na platformie aukcyjnej będzie najlepszym sposobem na zakup auta, to trzeba sobie zdawać sprawę z tego, iż nabywany samochód wcześniej mógł być intensywnie eksploatowany, nie można mieć zatem względem niego takich samych wymagań, jak przy nowym pojeździe. Na pocieszenie warto dodać, iż ceny osiągane na aukcjach są bardzo korzystne, dzięki czemu w portfelu zostanie więcej pieniędzy na inne inwestycje.