Izolowana wywrotka z systemem mierzenia temperatury, czyli niemiecka konfiguracja w Polsce

langendorf_izolowany_polska_2

PTM Polska, będące oficjalnym przedstawicielem marki Langendorf na nasz kraj, pochwaliło się dostarczeniem polskiemu klientowi szczególnego pojazdu. Była to pierwsza w Polsce naczepa typu ISOXX, czyli wywrotka stworzona specjalnie z myślą o rynku niemieckim.

W 2015 roku Niemcy nakazali wyposażać wszystkie wywrotki do przewozu asfaltu w systemy monitorowania temperatury, a także warstwy izolacyjne o odpowiedniej grubości. Dzięki temu transportowany materiał ma lepiej zachowywać swoje właściwości, w efekcie tworząc drogi o wyższej jakości. I właśnie dlatego na wywrotkę zgodną z niemieckimi normami zdecydowała się także działająca w Polsce, mianowicie ReDrog z województwa małopolskiego.

langendorf_izolowany_polska_1

Dysponując izolowaną wywrotką, ReDrog będzie transportował asfalt w wyższej temperaturze, niż było to możliwe dotychczas. Zasługa to aż 50-milimetrowego materiału izolującego, umieszczonego w obudowie “wanny” i spełniającego normy organizacji DEKRA. Ponadto zwraca tutaj uwagę 4-milimetrowa ściana przednia, wykonana ze stali Hardox HB450, a także zewnętrzne wykończenie ścian z aluminium. To ostatnie miało oczywiście na celu obniżenie masy własnej pojazdu.

Warto dodać, że wywrotki tego typu mają w swojej ofercie także inni producenci. Wśród nich znajduje się nawet polski Wielton, który wraz z izolowaną naczepą postanowił ruszyć na podbój niemieckiego rynku.

Źródło zdjęć: PTM Polska