OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 8 Marzec, 2018

Izba Pamięci PEKAES Warszawa wkrótce zostanie otwarta. Przygotowuje się też kolejny zjazd

Na rok 2018 przypada 60. rocznica założenia firmy PEKAES Warszawa. Z tej okazji nie zabraknie atrakcji, organizowanych przez niedawno założone Stowarzyszenie Pracowników i Sympatyków PEKAES Warszawa oraz sprzyjającego całej inicjatywie Adama Lewandowskiego, burmistrza miasta Śrem.

Rzeczą pierwszą i chyba najciekawszą jest przygotowywana izba pamięci. Udało się przejąć budynek w Śremie, używany dotychczas przez harcerzy. Już wkrótce pojawią się tam wszelkiego rodzaju eksponaty, jak elementy ciężarówek, dawne dokumenty, mundury kierowców, zdjęcia z tras, firmowe oznaczenia, czy modele pekaesowskich pojazdów. Następnie, kiedy wszystko będzie już gotowe, chętne osoby będą mogły umawiać się na zwiedzanie z historycznym komentarzem.

Stowarzyszenie Pracowników i Sympatyków PEKAES Warszawa przygotowuje też kolejny zjazd byłych kierowców oraz pracowników biurowych. Odbędzie się on 15 czerwca 2018 roku, w Zbrudzewie nieopodal Śremu. Wszystkie osoby chętne do udziału w wydarzeniu mogą zgłaszać się do organizatorów, poprzez numery telefonu widoczne na poniższej grafice. Co też ważne, zaprasza się nie tylko byłych pracowników bazy Śrem, ale także wszystkich innych baz oraz placówek funkcjonujących na przestrzeni lat.

Nad tekstem możecie zobaczyć budynek, który został przeznaczony na izbę pamięci. Gdyby natomiast ktoś miał do przekazania ciekawe eksponaty, mogące trafić do tego miejsca, proszony jest o kontakt ze stowarzyszeniem. Zalecam tutaj rozmowę z Krzysztofem Walewskim, którego numer telefonu również można znaleźć poniżej.

Ten wpis ma 6 komentarzy

 1. Haiko napisał(a):

  Popraw prosze miejscowość. Nie Zabrudzewo a Zbrudzewo.

 2. Adam Frąckowiak napisał(a):

  Witam Panie Filipie!
  Serdecznie pozdrawiam i mam prośbę aby poprawić nazwę Firmy dawnej perełki na “PEKAES” ponieważ tak było i jest poprawnie.
  Pozdrawiam Adam Frąckowiak

 3. kapi napisał(a):

  Witam,jak można pasjonować się firmą w której korupcja była na porządku dziennym? Czy wpis przejdzie?

 4. Marco napisał(a):

  Było nie było to były fajne czasy…

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.