Iveco zdradza plany na przyszłość, czyli zupełnie nowy Stralis, dwa nowe Daily i modernizacja Eurocargo

Iveco

Jakoś z dwa-trzy lata temu producenci pojazdów użytkowych nabrali ogromnego rozpędu. Premiera goni premierę, face-lifting goni face-lifting, natomiast za każdym z tych wydarzeń podążają zapowiedzi modernizacji kolejnych pojazdów. Nieco więcej na temat tych ostatnich powiedziało ostatnio Iveco, którego przedstawiciele zdradzili plany na najbliższe kilka lat. Jak łatwo się domyślać, przewidują one ciągłe odświeżanie gamy pojazdów.

Jak powiedział rozmowie z holenderskim magazynem TTM.nl prezydent marki Iveco, Lorenzo Sistino, wszystko rozpocznie się od premiery nowych Iveco Daily. Liczba mnoga nie jest tutaj żadnym błędem – pan Sistono stwierdził, że możemy się spodziewać premiery dwóch nowych Daily, cokolwiek miałoby to oznaczać. Co więcej, rok później na drogi wyjadą Daily z napędem alternatywnym, czyli zapewne modele zasilane gazem lub po prostu hybrydy.

Iveco

Po Daily ma przyjść kolej na większe Eurocargo. Co prawda nie powinniśmy spodziewać się tutaj całkowicie nowej konstrukcji, lecz auto ma być w ciągu najbliższych lat gruntownie przeprojektowane. Ten sam los spotka na przełomie 2015 i 2016 roku Iveco Stralis, które ma przejść kolejną modernizację. W 2017 roku pojawi się natomiast całkowicie nowy Stralis, a wraz z nim kolejne wydanie terenowego Trakkera.

Oprócz nowych pojazdów, inżynierowie Iveco mają skupiać się w najbliższym czasie na kilku zasadniczych kwestiach – opracowywaniu nowych rozwiązań przyjaznych środowisku, poprawianiu jakości pojazdów, a także udoskonaleniu komunikacji między ciężarówkami, a wykorzystującymi je firmami. Do tego dojść ma zwiększenie sprzedaży w Europie Zachodniej oraz Północnej, czyli na rynkach, gdzie włoskie ciężarówki nie znajdują zbyt łatwo klientów. Czynnikiem, który ma ich przekonać, ma być m.in. nowa oferta gwarancyjna oraz rozszerzenie sieci sprzedaży.

Jeśli już jesteśmy w temacie przyszłości Iveco, to ja najbardziej czekam na jedną informację – czy pod kabinami Stralisów zawita w najbliższym czasie 855-konny Cursor 16, o którym pisałem TUTAJ?

Iveco

Źródło: TTM.nl