Iveco X-Way z żurawiem, tridemem, platformą i bardzo ciekawym wyglądem

Powyżej: zdjęcie przy pracy, opublikowane przez S-B Trans BV

Z racji bycia modelem typowo specjalistycznym, Iveco X-Way niezwykle rzadko poddawane jest tuningowi. Belgijska firma S-B Trans właśnie odebrała jednak „rodzynka”, który łączy w sobie zarówno ciekawą konfigurację, jak i niespotykany wygląd. Wszystko to przygotowano z myślą o pracy w branży budowlanej, w tym także przewozie ładunków ponadnormatywnych.

Prezentowany pojazd to Iveco X-Way AS350X53 ON+. Pod tym oznaczeniem kryje się 35-tonowe podwozie o układzie 8×4, szeroki wariant kabiny sypialnej, 530-konny silnik o pojemności 13 litrów oraz lekko uterenowione podwozie, z prześwitem zwiększonym o 6 centymetrów. Co też zwraca uwagę, to ustawienie osi w układzie „tridemu”, co na pewno korzystnie wpłynie na zwrotność a także wybranie kabiny bez podwyższenia dachu, zwiększające swobodę ruchu na terenach miejskich.

Niebieski X-Way będzie wykorzystywany między innymi do prac dźwigowych, przewozu prefabrykatów, a także transportu kontenerów budowlanych. Dlatego wyposażono go w żuraw Palfinger PK78002SH, otwartą platformę o długości 6,2 metra, a także regulowane zamki typu twist lock, pozwalające zabrać kontenery o szerokości do 3,5 metra. W związku z tymi ostatnimi pojazd objęto też stałym zezwoleniem na transport ponadnormatywny.

Wszystko to zostało połączone z wyjątkowo ciekawym wyglądem. Zadbano między innymi o pełne obudowy międzyosiowe, włącznie z wykończeniem przestrzeni między nadkolami. Prace lakiernicze objęły wszelkie elementy wyposażenia, włącznie z żurawiem, platformą oraz ścianą ochronną dla kabiny, a wszystko zwieńczyły aż cztery trąby pneumatyczne, dodatkowe oświetlenie oraz pełne orurowanie przednie. Wykonaniem tych prac pochwalił się belgijski dealer marki Iveco, firma Gregoor Trucks.

Zdjęcia opublikowane przez Gregoor Trucks: