OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 24 Luty, 2015

Iveco Trakker Hi-Land z pokaźną “gruszko-pompą” – jak maksymalnie wykorzystać podwozie typu 8×4

Firma Trans-Poz, autoryzowany przedstawiciel marki Iveco, wydała w ostatnim czasie klientowi interesującą ciężarówkę. Był to model Trakker Hi-Land AD340T41B, którego czteroosiowe podwozie wykorzystano naprawdę w stu procentach. 410-konna ciężarówka została wyposażona w tzw. “gruszko-pompę” marki Cifa, stając się samowystarczalnym pojazdem do obsługi. Za kabiną zamontowano pompę o wysięgu pionowym 32 metrów, natomiast za nią stanęła betonomieszarka o objętości 9 m3, co razem stworzyło maksymalną pod względem rozmiarów zabudowę możliwą do zamontowania na podwoziu 8×4. Poniżej dwa zdjęcia:

iveco_trakker_gruszkopompa_2 iveco_trakker_gruszkopompa_1

Fotografie podesłał Seweryn, bardzo dziękuję!

Jeszcze odnośnie pomp do betonu – nowym Czytelnikom 40ton.net polecam TEN artykuł z sierpnia, który opowiada o największej pompie do betonu na naszym kontynencie. Pompa ta pracuje na Mercedesie 7561 i jeździ właśnie po polskich drogach.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. bartek napisał(a):

  Fajnie wygląda, ale niestety przy naszych realiach taka konfiguracja nie jest w pełni wykorzytywana. Przy założeniu ze 1m3 betonu B20 waży ok 2,5 tony , a B 30 ok 3 ton to przy pełnej gruszcze sama masa ładunku sporo przekracza 20 ton,a gdzie to dego masa pompy , masa własna + masa gruszki…. niestety albo jeżdzi przeładowana , albo wozi tylko 4-5 m3…

 2. olek napisał(a):

  Dokładnie, na pusto to będzie ważyć gdzieś 20-25 ton, plus drugie tyle ładunek. Pojechać pojedzie, podwodzie ma pewnie techniczną na poziomie 50 ton, więc sprzętowo będzie bezpiecznie, ale absolutnie nie zgodnie z prawem.

  Jako ciekawostkę podam, że w UK można by coś takiego zarejestrować jako maszynę budowlaną, a nie ciężarówkę i przy zastosowaniu określonego przez prawo rozmiaru opon (395 chyba) i rodzaju zawieszenia (bodajże resory paraboliczne), pewnie czegoś tam jeszcze, mieć legalnie DMC 44 tony.

 3. Hervandal napisał(a):

  nie jestem pewien czy to konkretnie ta ale identyczna trafiła do Mogilna

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.